Nowe inwestycje w Kamionce. Ale Gwalberta musi poczekać

4

PIASECZNO Mieszkańcy ulicy Gwalberta skarżą się, że ich droga jako jedyna w okolicy nie została utwardzona kostką. Tymczasem w przyszłym roku gmina chce skupić się na wschodniej części miejscowości


– Wszystkie drogi w sąsiedztwie zostały odwodnione i wykostkowane, a my cały czas musimy jeździć po dziurach i błocie – skarży się pani Janina.
Radny Michał Rosa poinformował nas, że złożył do przyszłorocznego budżetu wniosek o utwardzenie i odwodnienie drogi. Jest jednak mało prawdopodobne, aby zadanie to zostało w 2020 roku zrealizowane. Powodem jest to, że w ostatnich latach gmina sporo inwestowała w zachodniej części Kamionki, nieco zaniedbując część wschodnią. Teraz ma się to zmienić.
– Chcemy zrobić w przyszłym roku kompleksowe odwodnienie kilku ulic, w tym Ziołowej i Tymiankowej – mówi Michał Rosa. – Myślę że zadanie to pochłonie ponad milion złotych.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Ulica Gwalberta, Halin, Lasek Sosnowy i parę ulic w stronę poczty dramat z każdego końca. W Kamionce zachodniej mamy głównie Rumiankową i parę mniejszych ulic, czy coś jeszcze?
    Może ktoś rzetelnie oceni, które drogi wymagają inwestycji a nie podejmuje decyzję po ilości.
    Czy gmina ma taką ocenę, opartą na ruchu drogowym, ilości mieszkańców, stanie nawierzchni, okolicy np. dojazdy, skróty do szkoły, kościoła i na tej podstawie dokonuje inwestycji?
    Proszę nam to pokazać i wyjaśnić podstawy działania!

  2. Przychylam się do postulatu Mieszkańca Kamionki wyjaśnienia kolejności działań dotyczących inwestycji drogowych w Kamionce. Tą sprawą powinien zainteresować się dziennikarz Piaseczno News. Bo coś jest tu nie tak. Na przykład dla ulicy Gwalberta były zarezerwowane pieniądze w budżecie sołeckim na projekt odwodnienia i nawet ta ulica była zgłoszona przez Pana Radnego Rossę do przyszłorocznego budżetu wniosek o utwardzenie i odwodnienie drogi. Już drugi raz dla tej ulicy jest przesuwana inwestycja drogowa – za pierwszym razem wyprzedziła ją ulica Przy Stawie, bo zmienił się kierunek utwardzania ulic – na początku była to ulica Świerkowa, druga w kolejności miała być Gwalberta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię