Kolejny etap prac na ulicach Puławskiej i Kościuszki

5

PIASECZNO Pierwszy etap modernizacji ulic Puławskiej i Kościuszki dobiega końca. Przed nami prace budowlane w obrębie jezdni. Droga zostanie zamknięta również dla autobusów, które pojadą zmienioną trasą.


Przed miesiącem rozpoczęła się przebudowa fragmentu ulicy Puławskiej oraz ul. Kościuszki. Pierwsze efekty tych prac są już widoczne – kończy się układanie nowego, estetycznego chodnika, wyznaczone są zatoki postojowe dla samochodów oraz miejsca, w których w ostatnim etapie zostanie nasadzona zieleń.

foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

W kolejnym etapie Wykonawca musi sfrezować nawierzchnię jezdni, wykonać nową podbudowę drogi oraz nawierzchnię jezdni. Podczas realizacji tych prac ruch pojazdów będzie niemożliwy. Od soboty 21 maja 2022 r. przebudowywany odcinek drogi od skrzyżowania z ulicami Jana Pawła II/Chyliczkowskiej do skweru Kisiela zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Kierowcy nadal mogą korzystać z alternatywnego połączenia przez centrum – nową drogą łączącą ulicę Kościelną z ulicą Nadarzyńską lub ulicą Jana Pawła II i Wojska Polskiego. Dojazd do odcinka ul. Kościuszki między skwerem Kisiela a ul. Nadarzyńską jest możliwy łącznikiem biegnącym od ul. Nadarzyńskiej, na tyłach bloku przy ul. Kościuszki, z wyjazdem obok kwiaciarni.

CZYTAJ TAKŻE:  UWAGA! Zmiany w odbiorze śmieci w gminie Piaseczno

Zmiana tras linii autobusowych

W związku z kolejnym etapem robót drogowych w ul. Puławskiej i ul. Kościuszki w centrum miasta zachodzi konieczność zmiany tras linii autobusowych od dnia 21 maja br. Linie uzupełniające L2, L5, L12, L13, L17 i L19 przejadą ul. Jana Pawła II, skręcą w ul. Wojska Polskiego i dalej pojadą ul. Sienkiewicza w kierunkach docelowych. Linia strefowa 727 przejedzie przez miasto bezpośrednio z ul. Puławskiej ulicami Okulickiego, Wojska Polskiego i ul. Sienkiewicza w kierunku Gołkowa, Głoskowa i Władysławowa. Pełny komunikat o tych zmianach pojawi się na stronie www.wtp.waw.pl. Nadal obowiązują zmiany wprowadzone w związku z przebudową ulicy Chyliczkowskiej. Schemat dotychczas wprowadzonych zmian przedstawia załączona mapka. Gmina Piaseczno przeprasza za utrudnienia.

CZYTAJ TAKŻE:  Gdzie po pomoc lekarską w długi weekend?

Zamknięcie drogi dla ruchu powinno potrwać około 6 tygodni.

 

Biuro Promocji i Kultury 

5 KOMENTARZE

  1. Jak zwykle nie pokazujecie zdania mieszkańców Piaseczna!!!!! Ten kolejny remont to porażka. Poprzedni w tym miejscu był 2 lata temu. Grunt to robić byle co i byle jak, co tam ludzie…..Władza oderwała się od rzeczywistości, to miasto stało się nieznośne i nieprzyjazne mieszkańcom.

  2. Te roboty o ile idą w miarę sprawnie to zapewne na wizytację jakiegoś ważnego towarzysz. Może sam „król europy” zaszczyci miasto. Towarzysz oceni, ze jest wspaniale, poklepie burmistrza i może nawet awans obieca.

  3. To jest kpina z mieszkańców dzisiaj musiałam odwiedzic urzad najważniejszego sołtysa a potem dojsc do autobusu az do ulicy Mickiewicza bo tam jest najbliższy przystanek.
    Ja nie jeżdżę samochodem ze względów zdrowotnych mam jeszcze trochę sily na takie wycieczki chociaz znam ciekawsze miejsca ale co maja zrobic starsi schorowani samotni ludzie. Kpina a wladza prosi o cierpliwość. Suweren wybrał to niech milczy guru Trzaskiwski tak działa to trzeba brać przyklad i zwezac ulice

  4. Musicie więcej głosów oddac na starych z po i pis polscy geniusze a admin przestań cenzurować komentarze bo mamy w Polsce póki co ciągle wolność słowa gwarantowana przez konstytucję która jest nadrzędnym aktem prawnym
    54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię