Kolejny inwestor chce kupić tereny po dawnej fabryce papieru

3

KONSTANCIN-JEZIORNA Firma Arche chce nabyć ponad 56 ha gruntów po dawnej fabryce papieru przy ul. Mirkowskiej 45. Okazuje się, że tym terenem zainteresowana jest również Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i jeszcze jeden tajemniczy inwestor, który chce zabudować go domami jednorodzinnymi


Właścicielami poprzemysłowego terenu w Mirkowie są Metsa Tissue Poland i spółka Konstans. Wiosną ubiegłego roku e-tygodnik Property Insider poinformował, że atrakcyjnymi gruntami zainteresowana jest firma Arche, znana z budowy hoteli oraz wielolokalowych budynków mieszkalnych. Na przestrzeni ostatniego roku odbyło się w tej sprawie kilka spotkań, także z burmistrzem i mieszkańcami. Przedstawiciele dewelopera nie kryli, że chcą zabudować teren dawnej fabryki papieru głównie budynkami wielorodzinnymi. Szacowali, że zamieszka tu od 6 do 8 tysięcy nowych mieszkańców (w 3000 lokali). Burmistrz Kazimierz Jańczuk od początku powtarza, że nie jest zachwycony planami Arche. – Uważam, że te tereny powinny zostać rozsądnie zagospodarowane z uwzględnieniem uzdrowiskowego charakteru gminy – mówił w rozmowie z nami trzy miesiące temu. – Jeśli zamieszka tu więcej niż 6 tys. osób zostanie zniweczony uzdrowiskowy charakter naszej gminy. Drogę do Warszawy czeka paraliż, bardzo ucierpi też gminna infrastruktura.
Jednak, jak się okazuje, nie tylko Arche interesuje się atrakcyjnym terenem w Mirkowie. Jakiś czas temu do konstancińskiego magistratu zgłosiła się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych zatrudniająca 2400 pracowników, która chce przenieść tu swoją główną siedzibę oraz rozsiane po całej Polsce filie.
Co ważne, PWPW nie planuje żadnej zabudowy mieszkaniowej, dlatego ich koncepcja bardziej mi się podoba – podkreślił podczas ostatniej sesji burmistrz Jańczuk.
Niedługo w urzędzie gminy ma dojść do spotkania przedstawicieli firm Arche, Metsa Tissue oraz PWPW. Będą oni prawdopodobnie rozmawiać o możliwościach podziału terenu po fabryce papieru w Mirkowie. Tymczasem okazuje się, że jest jeszcze trzeci inwestor, który zabiega o spotkanie z prezesem Metsy.
– Podmiot ten chce kupić cały ten terem pod budownictwo jednorodzinne – poinformował radnych i mieszkańców Kazimierz Jańczuk.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Arche zabuduje ochydnymi nisko budżetowymi blokami. Aż strach pomyśleć. Wystarczy zobaczyć jak zgarniali po znajomości tereny. Chyba mamy teraz inne czasy?

  2. Jaki teren ma tam Jańczuk, że będzie się spotykał.Jeżeli chce straszyć inwestorów głupkowatymi zapisami w planie, to jest to korupcja i jego i radnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię