Kolejny klincz w sprawie budowy nowej drogi 721

7

LESZNOWOLA Dwa tygodnie temu pisaliśmy o nowym pomyśle na przyspieszenie budowy drogi 721 Bis. Niestety okazało się, że nadanie przez RDOŚ rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji środowiskowej sprzed dwóch lat, co umożliwiało dokończenie prac projektowych, oprotestował jeden z mieszkańców. Jego zażalenie będzie teraz rozpatrywał GDOŚ


W połowie października tego roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska nadał na wniosek Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich rygor natychmiastowej wykonalności swojej decyzji środowiskowej z czerwca 2018 roku. Dzięki temu MZDW mógł dokończyć projektowanie drogi mimo że GDOŚ cały czas rozpatruje odwołanie od decyzji środowiskowej sprzed dwóch lat. Od chwili zaskarżenia decyzji RDOŚ prace projektowe nad drogą zostały wstrzymane. Rygor natychmiastowej wykonalności miał umożliwić ich kontynuowanie. Niestety, 30 października na decyzję RDOŚ jeden z mieszkańców złożył zażalenie. Zostało ono przesłane wraz z aktami sprawy do GDOŚ. Prace projektowe nad drogą nie mogą więc być póki co kontynuowane.
W optymistycznym wariancie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu na budowę nowego przebiegu drogi 721 zostanie skompletowana pod koniec 2022 roku (prawdopodobnie wówczas zostanie otwarta Puławska BIS). Sama budowa może potrwać kolejne 3-4 lata pod warunkiem że nie będzie nieprzewidzianych niespodzianek i uda się pozyskać finansowanie na realizację inwestycji (na razie są zarezerwowane środki tylko na projekt)

TW

7 KOMENTARZE

  1. Czy ten artykuł cytuje jakiegoś urzędnika?
    Czy to interpretacja dziennikarska?
    Proszę o sprecyzowanie.

    Zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego zażalenie nie wstrzymuje biegu niczego, dopóki strona do której zostało złożone nie zdecyduje inaczej.
    Czyli dopóki GDOŚ nic nie zrobi z tym zażaleniem, pracę mogą trwać.

  2. To jakis dramat…ta droga juz dawno powinna byc zrobiona, co za farsa urzędnicza. Takie zazalenia to sobie mieszkaniec do sasiada moze wysylac! Kupujac mieszkanie czy budujac na dzialce trzeba myslec a myslenie nie boli i sprawdza sie zawsze plany zagospodarowa ie dla danego rejonu….,oze wtedy mieszkaniec by sie nie zdziwil, ja wiem co na 15lat wprzod bede mial robione w okolicy a 2 lata w gminie lesznowola dopiero mieszkam, takie zazalenia kompletnie nie powinny byc brane pod uwage.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię