Przebudowa drogi doskwiera kierowcom

0

KONSTANCIN-JEZIORNA/POWIAT Od maja trwają utrudnienia na ulicy Długiej. Prawy pas drogi w kierunku Piaseczna jest sukcesywnie rozkopywany na różnych odcinkach w związku z budową odwodnienia. – Trudno tamtędy przejechać, tym bardziej że od początku nie wprowadzono ruchu wahadłowego. Zupełnie tego nie rozumiem – dziwi się jeden z kierowców


Najgorzej było w maju i na początku czerwca. Wtedy prace odbywały się na odcinku kilkuset metrów, co generowało spore uciążliwości. Samochody jadące w kierunku szkoły w Chylicach musiały lawirować między blokującymi prawy pas ciężarówkami i koparkami.
– Przemierzanie tego odcinka było stresujące, bo kierowcy jadący z naprzeciwka rzadko zdejmowali nogę z gazu – opowiada pan Mateusz, nasz czytelnik. – Trzeba było albo uciekać na bok, albo czekać kilka minut, aż drugi pas będzie zupełnie pusty. Nie wiem, czy dochodziło tam do niebezpiecznych zdarzeń, ale wykonawca powinien lepiej zadbać o kierowców, wprowadzając np. wahadło, takie jak jest przy szkole w Chylicach.
Nie udało się nam dowiedzieć, dlaczego na Długiej nie został wprowadzony ruch wahadłowy. Teraz prace odbywają się tam w rejonie Parkowej oraz przed ośrodkiem Tabita. – Na realizację wszystkich robót wykonawca ma czas do 10 października – informuje Magdalena Markuszewska, kierownik biura promocji powiatu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię