Kolejny remont Millenium. Zerwano niedawno zrobiony asfalt

2

PIASECZNO Trwa budowa leśnego odcinka ulicy Millenium między drogą 722, a rzeką Jeziorką. – Niedawno na tym dukcie położono nowy asfalt, który jednak teraz zerwano. O co w tym wszystkim chodzi? – pyta pan Wojciech, który często przemierza trasę między Jazgarzewem a Łosiem


Fot. Wojciech Doliński

Prace, które teraz trwają na ulicy Millenium mają bez porównania większy rozmach niż te z 2017 roku.
– Położony wówczas w kierunku Głoskowa asfalt zerwano. Teraz ułożono nowy, przy okazji dokładając chodnik – twierdzi nasz czytelnik. – Czy nie można było za pierwszym razem zrobić tej drogi jak należy?
Grzegorz Wójcik, naczelnik powiatowego wydziału inwestycji, remontów i drogownictwa poinformował nas, że poprzednia nawierzchnia została wykonana w formie nakładki na podbudowie z kruszywa jako alternatywa objazdu na czas rozbudowy drogi wojewódzkiej 722.
– Aby zapewnić tej ulicy odpowiednią nośność, konieczne było wykonanie nowej konstrukcji jezdni – wyjaśnia Grzegorz Wójcik. – Będzie ona składała się z trzech warstw o łącznej grubości 51 cm. Na tę inwestycję otrzymaliśmy dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakończy się ona wiosną i będzie kosztować 5,5 mln zł, z czego dotacja wyniesie 4,4 mln zł.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Kiedy zacznie sie remont ul.11Listopada przeciez tam wejść nie da rady A co dopiero wjechać od strony ul.Głównej zrobiły się wyrwy niebezpieczny jest wjazd i wyjazd tym bardziej z zaladowanym autem dojazd do posesji jest bardzo utrudniony ;(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię