KONSTANCIN-JEZIORNA Willa przy ul. Piłsudskiego 42 w nieco ponad rok przeobrazi się w nowy konstanciński pałac ślubów i kolejną bramę do parku zdrojowego. Wykonawca wczoraj przejął plac budowy


Prace wykona ta sama firma, która przebudowała willę Hugonówka na Konstanciński Dom Kultury, dawną pocztę w Skolimowie na bibliotekę i wzniosła przedszkole w Oborach. Za renowację Kamilina zainkasuje prawie 4,5 mln zł.

Dla gminy Konstancin-Jeziorna przebudowa willi powstałej w 1922 roku ma duże znaczenie.

– Po pierwsze zależy nam na pokazaniu, że gmina dba o zabytki, czym chcielibyśmy dać sygnał prywatnym właścicielom, iż czas zadbać o wille – tłumaczy burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Po drugie, w gminie nie mamy pałacu ślubów z prawdziwego zdarzenia, a w nowo powstającym ratuszu nie przewidzieliśmy sali ślubów. Liczymy, że piękny obiekt w zestawieniu z parkiem zdrojowym będzie przyciągał nowożeńców – liczy włodarz.

Kamilin będzie też pełnił inne funkcje – w budynku znajdzie się miejsce na spotkania kulturalne, wystawy, umieszczone będzie również centrum informacji turystycznej. A to dlatego, że wraz z liczącą około 6 tys. m kw. działką willa stanie się „wrotami do parku zdrojowego”. Teren ten zostanie przyłączony do parku – znajdą się na nim takie same ławki, latarnie i podobnie wykonane ścieżki.

Willa ma być oddana po remoncie na przełomie sierpnia i września 2018 roku.

Kolejnym gminnym zabytkiem, który odzyska blask będzie willa Gryf przy ul. Sobieskiego, wybudowana w 1905 roku. Na dużej powierzchni około 700 m kw. znajdzie się miejsce na bibliotekę (parter), pomieszczenia dla seniorów (na piętrze) i świetlicę środowiskową (na II piętrze). – Obecnie biblioteka i oblegana świetlica korzystają z wynajętych lokali. Po to remontujemy Gryfa, aby nie marnować pieniędzy, kiedy mamy swoje budynki – mówi burmistrz.

Willa stoi na działce o powierzchni 6600 m kw. Jeszcze w tym roku rozpocznie się na niej rozbudowa placu zabaw, staną tu również urządzenia do fitnessu. – Grapa jest największym osiedlem w mieście, z przyległymi terenami mieszka tu ponad 3800 mieszkańców. Jest dla kogo remontować tę willę – przekonuje Kazimierz Jańczuk.

Projektanci przebudowy Gryfa niebawem mają wystąpić o pozwolenie na budowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię