Kolejnych dziewięciu „żołnierzy” z gangu „Snajpera” trafiło za kraty

8

GÓRA KALWARIA Z grupy, która handlowała narkotykami w Górze Kalwarii i okolicach, już 36 osób usłyszało zarzuty, 26 jest tymczasowo aresztowanych


Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową po raz kolejny uderzyli w gang, który w ciągu kilka lat opanował dużą część handlu narkotykami w powiecie piaseczyńskim. W ostatnich dniach z pomocą antyterrorystów zatrzymali na jego terenie 9 „żołnierzy”. Przy tym zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji marihuany, amfetaminy oraz heroiny. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na terenie powiatu piaseczyńskiego mieszkają osoby, których zadaniem w grupie, którą miał kierować 37-letni Artur A. ps. Snajper z Góry Kalwarii (przebywa w areszcie), była detaliczna sprzedaż narkotyków. Kiedy okazało się, że jeden z mężczyzn wyjechał z miejsca zamieszkania i prawdopodobnie przebywa w górach, policjanci szybko namierzyli go. 33-latek został zatrzymany w powiecie tatrzańskim. Karol M. miał przy sobie kilkadziesiąt porcji marihuany i mefedronu.

Oprócz Karola M. w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty usłyszeli też: Mateusz M., Henryk C., Łukasz W., Michał K., Sebastian S., Daniel B., Emil R., Krzysztof W. oraz Michał M. Są podejrzani o udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Prokurator przedstawił im również zarzuty za handel narkotykami. Sąd zastosował wobec dziewięciu mężczyzn areszt tymczasowy, jednego objął dozorem policyjnym. Może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poza wprowadzaniem do obrotu środków odurzających, grupa miała na swoim koncie także wymuszenia rozbójnicze oraz inne przestępstwa. Dzięki funkcjonariuszom na rynek nie trafiły narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 115 tys. zł.

Fot. KSP

8 KOMENTARZE

  1. Ale gangusów z nich robią a to byli zwykli pajace mocni w grupie pojedzyńczo jednostrzałowi próją sie jak stare prześcieradło w pierdlu tacy z nich gangusy stadard media robią z nich coś czym nie byli i nigdy nie będą

  2. Zgodzę się z tym po smerf napisał banda chołoty myśleli że mogą wszystko a tak naprawdę nic nie mogli młode wilki władzy chcieli stara gwardia śmiała się z pajaców i co sypią jeden na drógiego sprzedają się konfidenci tacy to gangusy z nich

  3. Chodzi wolno bo poszedl na uklad z psami!! Konfident!! sześćdziesiątka!! zreszta nie tylko On, tacy dorosli chcieli byc!

  4. Nawet zgrana ekipa. Postrzelenie itp. Świadczy że z pierwszej łapanki nie byli. Jednak jaki w tym sens jak z tego piniondza nie ma. Znaleźli dragi I broń A hajs gdzie? No właśnie-brak. Więc czy warto się narażać za kebaba i 2 piwka na długi wyrok?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię