Kolorowe i wesołe przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka

0

W muzycznym przedszkolu „Nutka” przy ul. Mleczarskiej w Piasecznie odbywały się w ubiegłym tygodniu przepiękne występy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na scenie zaprezentowały się wszystkie przedszkolne grupy, od 2-latków do 6-latków. Przygotowane programy zebrały burzę oklasków

Najpierw, w środę 31 stycznia, przed publiczności wystąpiły 2-latki z najmłodszej grupy. Był krótki pokaz artystyczny, a następnie zabawa z dziadkami przy muzyce i pysznych pączkach. W czwartek 1 lutego występowały 3-latki, które wystawiły przedstawienie „Koty” z muzyką z musicalu pod tym samym tytułem. Dzieci, ubrane w piękne kostiumy, śpiewały piosenki, tańczyły, grały na instrumentach, recytowały.

Po nich na scenie wystąpiły 4-latki z przedstawieniem „Babcia i Dziadek w rytmie disco”. Był to żywiołowy, rock’n’rollowy szoł z niesamowitą scenografią i kostiumami. Przedszkolaki miały zawadiacko zaczesane włosy, było dużo brokatu i piękne rockowe kostiumy.


1 lutego wystąpiła też pierwsza grupa 6-latków, która wystawiła program zatytułowany „Familiada”, nawiązujący do popularnego programu telewizyjnego. Przedszkolaki wcieliły się tu w role odpowiadających na pytania „Nowoczesnych Dziadków” i „Przebojowych Babć”. Oczywiście nie obyło się bez przerywników muzycznych oraz – jak to w telewizji – reklam, w całości przygotowanych przez dzieci. Publiczność zachwycił taniec z parasolkami w wykonaniu dziewczynek oraz taniec z gazetami do muzyki z filmu „Vabank” w wykonaniu chłopców.

CZYTAJ TAKŻE:  Wybierz z nami przedszkole, żłobek lub szkołę

W piątek 2 lutego na przedszkolnej scenie prezentowały się 5-latki z programem „W kuchni z Babcią i Dziadkiem”. Dzieci były ubrane w czapki kucharskie, chłopcy tańczyli z mopami, a dziewczynki z wałkami. Do występów przygrywała oryginalna orkiestra wyposażona w garnki, miski i pokrywki. Obchody Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu „Nutka” zwieńczył występ „Biesiada z Babcią i Dziadkiem”. Druga grupa 6-latków, ubranych w piękne stroje krakowskie, tańczyła – a jakżeby inaczej – krakowiaka, kujawiaka i śpiewała piękne ludowe piosenki. Uwagę publiczności, oprócz strojów, zwróciła niesamowita oprawa muzyczna.

Oczywiście przed każdym występem Babciom i Dziadkom składano życzenia. Po zakończeniu pokazów nie zabrakło dla ukochanych babć i dziadków pomysłowych upominków. Dziadkowie otrzymali otwieracze z magnesem, a babcie lustereczka. Te wyjątkowe pamiątki zostały przyozdobione fotografiami wnuków. Przedszkolną imprezę zwieńczył słodki poczęstunek.

CZYTAJ TAKŻE:  Ratunek dla włosów

– Nasze uroczystości to nie tylko pretekst do zaprezentowania umiejętności wychowanków, ale także okazja do integracji przedszkolnej społeczności – podkreśla właściciel przedszkola „Nutka” Michał Otręba. – Jestem dumny zarówno z naszych podopiecznych, jak i efektów ciężkiej pracy, jaką w przygotowanie przedstawień włożyło nasze grono pedagogiczne i cały personel placówki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię