Komiksowa biblioteka!

0

POWIAT Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie zachęca do wzięcia udziału w warsztatach komiksowych dla dzieci i konkursie na komiks

Biblioteka powiatowa bierze udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich pt. „Baśnie i legendy polskie w komiksie”.
– W ramach projektu nasza biblioteka organizuje bezpłatne „Warsztaty komiksowe” skierowane do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej – mówi Agnieszka Adamczyk z biblioteki powiatowej. – Na warsztatach będziemy tworzyć swój własny komiks w specjalnej aplikacji internetowej ToonDoo. Warsztaty będą podzielone na trzy spotkania w dniach: 6, 13, 20 października (sobota) w godzinach 11-12:30 w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Piasecznie na ulicy Chyliczkowskiej 12. Zapisy pod numerem tel. (22) 756 79 11, 504 990 624 lub pod adresem e-mail: [email protected]. Liczba miejsc ograniczona.
Lubisz czytać komiksy, a może chcesz stworzyć własny? Jesteś uczniem klasy IV-VIII szkoły podstawowej?
– W związku z udziałem naszej biblioteki w projekcie edukacyjnym pt. „Baśnie i legendy polskie w komiksie” organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, biblioteka organizuje konkurs – informuje Agnieszka Adamczyk.
Zadanie konkursowe polega na wyszukaniu i przeczytaniu dowolnej polskiej baśni lub legendy oraz zaprojektowaniu i wykonaniu komiksu ilustrującego jej treść w serwisie ToonDoo (www.toondoo.com). ToonDoo to serwis online do tworzenia pojedynczych scen komiksowych oraz książeczek komiksowych. Łatwy w użyciu, posiadający bogatą bibliotekę grafiki i funkcji.
Konkurs składa się z dwóch etapów:
Etap I – prace konkursowe w formie wydruku oraz na płycie CD w formacie PDF dostarczamy do 22 października na adres biblioteki: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie ul. Chyliczkowska 12 05-500 Piaseczno. Wręczenie dyplomów i nagród na zakończenie pierwszego etapu odbędzie się 16 listopada w siedzibie biblioteki na ul. Chyliczkowskiej 12.
Etap II – pięć najlepszych prac weźmie udział w konkursie ogólnopolskim, którego oceny dokona Jury Konkursu powołane przez SBP. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na portalu SBP najpóźniej 4 grudnia.
Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie: www.pbp-piaseczno.eu. Wszelkie pytania dotyczące konkursu można kierować pod numerami telefonu: (22) 756-79-11, 504-990-624 lub pod adresem e-mail: [email protected]

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię