Komisariat czynny tylko do 20. Mieszkańcy: to skandal!

5

LESZNOWOLA Na początku tygodnia na drzwiach komisariatu policji w Lesznowoli pojawiła się kartka z nowymi godzinami pracy jednostki. Wcześniej czynny przez całą dobę komisariat, teraz ma pracować w godz. 8-20. – To już przestaje być śmieszne – komentuje pan Kamil, jeden z mieszkańców. – Biorąc pod uwagę liczbę włamań, to policja powinna otworzyć drugi komisariat i zwiększyć liczbę patroli, a nie zamykać ten istniejący…


– Nasze bezpieczeństwo jest zagrożone – pisze na jednym z forów pani Marzanna.
Sąsiedzi, nie możemy tego tak zostawić. W wielu miejscach w Polsce policja oszczędza i ogranicza godziny pracy komisariatów, ale czasami, po protestach i akcjach obywatelskich, mundurowi zmieniają zdanie i wszystko zostaje po staremu. Nie oddawajmy Lesznowoli na pożarcie przestępcom – apeluje do innych mieszkańców przejęta kobieta. Wiele osób jest zresztą podobnego zdania.
Zanim policja podejmie taką decyzję, powinna skonsultować ją z mieszkańcami – uważa inna forumowiczka. – Kartka na drzwiach komisariatu to słaba komunikacja.
Zapytaliśmy policjantów, dlaczego ograniczyli godziny pracy komisariatu w Lesznowoli.
Kierownictwo komisariatu dokonało analizy zdarzeń i zgłoszeń, zwłaszcza tych rejestrowanych w godzinach nocnych, i po uzgodnieniu z Komendantem Powiatowym Policji w Piasecznie podjęto decyzję o czasowej reorganizacji godzin otwarcia jednostki dla interesantów – informuje asp. Magdalena Gąsowska, rzeczniczka KPP w Piasecznie.
Od czwartku 2 lutego Komisariat Policji w Lesznowoli będzie przyjmował interesantów w godzinach 8 – 20. W godzinach nocnych obsługą zdarzeń, jak dotychczas, będą zajmowali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje również całodobowym numer telefonu 47 724 58 40, za pośrednictwem którego będzie można połączyć się z jednostką nadrzędną, czyli Komendą Powiatową Policji w Piasecznie. Cały czas można korzystać także z numeru alarmowego 112.
Rzeczniczka piaseczyńskiej komendy dodaje, że nad bezpieczeństwem mieszkańców, zarówno w dzień jak i w nocy będą czuwali policjanci ze służby patrolowo-interwencyjnej zarówno z komisariatu w Lesznowoli, jak i Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Pani rzecznik jak zwykle kłamie to, że Komisariaty w całym powiecie piaseczyńskim są zamykane na noc to przede wszystkim wina Komendanta powiatowego, ze służby odeszli dyżurni w przypadku Lesznowoli dwóch w innych jednostkach podobnie a w Piasecznie wszyscy oficerowie dyżurni i dwóch ich pomocników. Aby zachować ciągłość służby w komendzie z komisariatów zabrani pi jednym dyżurnym, to co zostało ma komisariatach pozwala obsadzić jedynie zmiany dzienne. Był czas na działanie, bo dyżurni już we wrześniu 2022 zgłaszali, że będą odchodzić jak nic się nie zmieni, mobbing i głupota tego człowieka niszczy nasze bezpieczeństwo. Policjanci którzy pozostali już szukają sposobu jak odejść z Piaseczna i jednostek podległych do innych komend. Pozdrawiam Panią rzecznik.

  2. W całej KSP problem z obsadzeniem stanowisk, masowo odeszli dyżurni, a w Leszno Woli to więcej samochodów niż patrolowców. Nikt się nie będzie narażał za parę złotych i emeryturę po 25 latach, lepiej iść do wojska i za lepsze pieniądze jeździć Starem niż narażać się fizycznie I PRAWNIE po Magdalence i Wólce Kosowskiej. Wszystkie komisariaty pozwijaly dyżurki na nocy.

  3. Ostatni gasi światło. Niby mamy sprawne sądy, niby sprawną służbę zdrowia. Państwo powoli idzie na dno. Ludzie chcą godnie zarabiać i żyć. A akurat ci co mają mundurowe prawo do emerytury uciekają gdzie się da. Są skrajnie wykończeni atmosferą, nadgodzinami pracą świątek, piątek i niedziela. W spokoju dopracują w cywilu.

  4. Niestety wielu z tych ludzi, którzy są na stanowiskach w komendzie powiatowej w Piasecznie nie potrafią zarządzać zasobami ludzkimi. Kompletnie się do tego nie nadają. Wydaje im się, że stanowisko upoważnienia ich do pastwienia się nad ludźmi i wykorzystywania ich. Niektórzy z nich są emocjonalnie niestabilni, a zwykli policjanci muszą to znosić. Dlatego, też wielu z nich nie chce pracować w takiej atmosferze. Dla swojego świętego spokoju wolą odejść

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię