Komunikat dla nauczycieli klas I-III! Od jutra rozpoczynają się testy na Covid, podajemy listę punktów

0

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w dniach od 11.01. do 15.01.2021 (drugi tydzień ferii) na terenie woj. mazowieckiego, podobnie jak w całej Polsce, zostaną przeprowadzone badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2 nauczycieli klas 1-3 i nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników niepedagogicznych szkół niezbędnych do ich funkcjonowania.


Na terenie woj. mazowieckiego chęć wykonania badania wyraziło ponad 31 tys. nauczycieli i personelu szkół ( prawie 73 % ) w tym ponad 10 tys. na terenie m. st. Warszawy.

Organizacją badań zajmuje się Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Warszawie we współpracy z Kuratorium Oświaty a na poziomie wszystkich powiatów naszego województwa za kierowanie do badań odpowiadają Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.

Pobór wymazów będzie odbywał się w punktach drive-thru lub przez mobilne zespoły wymazowe natomiast same badania będą przeprowadzane w laboratorium WSSE w Warszawie oraz laboratoriach wyznaczonych do badań COVID-19, które mają podpisane umowy z NFZ.

Poniżej link do listy punktów i godziny poboru próbek (wraz z odnośnikiem do interaktywnej mapy z rozmieszczeniem punktów pobrań na terenie woj. mazowieckiego):

http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/aktualnosci/covid-19-wykaz-punktow-pobran-na-terenie-mazowsza-aktualizacja,438.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię