Koncepcje dla skrzyżowania ulic Puławskiej, Okulickiego i Wojska Polskiego

1

PIASECZNO Gmina opracowała koncepcję drogową poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu na skrzyżowaniu ulic Puławskiej, Okulickiego i Wojska Polskiego. Jest to obecnie najbardziej obciążone skrzyżowanie w Piasecznie, które wymaga poprawy


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma w planach przebudowę drogi krajowej 79 od Piaseczna do Kątów, która oczywiście obejmuje to skrzyżowanie, jednak realny termin realizacji tej inwestycji to 2026 – i to „jak wszystko dobrze się ułoży”. Dlatego warto już teraz przebudować skrzyżowanie w taki sposób by nie kolidowało z przyszłą przebudową a jednocześnie znacząco poprawiło bezpieczeństwo i płynność ruchu.

– Od kilku lat współpracujemy z GDDKiA, aby poprawiać bezpieczeństwo na drodze krajowej 79, na fragmencie przebiegającym przez naszą gminę. Rada Miejska przeznacza na ten cel środki z budżetu gminy, aby proponowane rozwiązania drogowe uwzględniały potrzeby naszych mieszkańców – mówi Daniel Putkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

Gmina opracowała koncepcję, którą przedstawiła GDDKiA, MZDW i Staroście Piaseczyńskiemu. Przewiduje ona dobudowanie łącznika ul. Puławskiej z ul. Wojska Polskiego, dobudowanie dodatkowych pasów ruchu na ul. Okulickiego i Wojska Polskiego, wprowadzenie zsynchronizowanej sygnalizacji świetlnej. Istotną zmianą będą chodniki i ścieżki rowerowe. Na podstawie stosownych porozumień Gmina przystąpi do wykonania projektu i uzyskania pozwolenia na budowę, co planowane jest na połowę 2021 r.

– Wszelkie uwagi do przedstawionej koncepcji, które otrzymaliśmy lub jeszcze otrzymamy, będą analizowane i uwzględniane na etapie wykonania projektu – mówi Robert Widz, II Zastępca Burmistrza.Obecnie pracujemy nad kilkoma projektami, które mają poprawić sytuację na naszych drogach zbiorczych. Skrzyżowanie ul. Puławskiej z ul. Okulickiego to jeden z projektów. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Armii Krajowej z ul. Żeromskiego to drugi projekt. Przebudowa fragmentów drogi wojewódzkiej 722 (skrzyżowanie z ul. 3 Maja oraz fragment ul. Księcia Janusza I Starego) to kolejne projekty, które będą realizowane jeszcze w tym roku – dodaje Wiceburmistrz.

W trakcie przygotowania projektu budowlanego, Gmina będzie szukać porozumienia z poszczególnymi zarządcami dróg, które pozwoli sfinansować przebudowę skrzyżowania.

Koncepcję na poprawę bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania ul. Okulickiego z ul. Wojska Polskiego w Piasecznie, można znaleźć na stronie bip.piaseczno.eu

Biuro Promocji i Kultury Gminy Piaseczno

1 KOMENTARZ

  1. Poprawa płynności i bezpieczeństwa zajęłaby 1 dzień, na instalacje strzałek do lewo skrętu z głównej ulicy Teraz często samochody zjeżdżają wymuszając pierwszeństwo albo robiąc to już na czerwonym świetle A wystarczy zamontować 2 lewoskręty…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię