Koncert i premiera płyty Le Blue. W rocznicę śmierci Piotra Maciaka

0

PIASECZNO W środę 15 stycznia, dokładnie w rocznicę śmierci lidera i założyciela Le Blue Piotra Maciaka, odbędzie się koncert z okazji premiery nowej płyty zespołu

Płyta Le Blue zatytułowana „Ze mną trwaj” powstawała na przestrzeni kilku ostatnich lat. Cały repertuar z powodzeniem był wykonywany na koncertach jeszcze za życia Piotra Maciaka, lecz ze względu na jego problemy zdrowotne oraz możliwości finansowe, nie został w całości zarejestrowany. Dzięki sponsorom oraz zbiórce na portalu crowd-fundingowym projekt szczęśliwie doczekał się jednak realizacji.
Muzyka Le Blue to swoista mieszanka funku, rocka i jazzu. W repertuarze grupy znajdują się również ballady gitarowe. Na płycie będzie można usłyszeć kompozycje Piotra Maciaka i Darii Iwan do tekstów Eli Żłobickiej, Jana Naturskiego, Leszka Spychały i Darii Iwan. Piotr Maciak nagrał pełne partie gitar do pięciu utworów, między innymi tytułowego „Ze mną trwaj”.
W nagraniach brakujących partii do kolejnych sześciu utworów wspomogli nas uczniowie Piotra, Rafał Rokicki i Aleksy Drywień – mówi Daria Iwan, wokalistka Le Blue. – Na płycie będzie można usłyszeć również instrumenty dęte i klawiszowe, przy nagraniu których pomógł nam, między innymi, Jarosław Zawadzki.
Nad produkcją czuwali z kolei Marcin Trojanowicz, Krzysztof Jaworski i Michał Wojnarski. Materiał zmiksował Marcin Trojanowicz i Błażej Domański, a mastering jest dziełem Błażeja Domańskiego (Studio 7). Projekt okładki i bookletu wykonał Artur Nogal, który w swojej grafice doskonale ujął wizję zespołu.
Dzięki wydaniu płyty planujemy dotrzeć z naszą muzyką do większego grona odbiorców – mówi Daria Iwan. – Chcemy zaprezentować nasz materiał szerszej publiczności, dzielić się pasją i energią na koncertach. A co przyniesie przyszłość, nie wiemy. Jesteśmy pełni energii i zapału by kontynuować to, co swego czasu rozpoczął Piotr Maciak.
Wstęp na koncert Le Blue w piaseczyńskim Domu Kultury, który rozpocznie się o godzinie 19.30, jest wolny. Będzie to również doskonała okazja by nabyć nowy krążek zespołu wraz z dedykacją.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię