Koncert lokalnych artystów już w sobotę

0

PIASECZNO Już w najbliższą sobotę, 15 czerwca o godz. 18.00 na piaseczyński rynek odbędzie się koncert lokalnych artystów.

Wystąpią: Slap Jam, Joker, Ojciec i Syn, KOLOROFONIA, Salvator Elvis.
Koncert lokalnych artystów to projekt, który realizujemy w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego z puli środków Gminy Piaseczno.

Legendarny Salvator Elvis powstał w 1957 roku w Memphis, Tennessee, i przez wiele lat pozostawał inspiracją dla takich artystów jak m.in. The Doors, Joy Division czy Czarny Sen. Jednak podszyte egzystencjalizmem teksty Elvisa Greentoma i wyprzedzające epokę wynalazki brzmieniowe gitarzysty von Stroschka (twórcy delaya) sprawiły, że ten nowatorski band został całkowicie zlekceważony przez wielkie wytwórnie płytowe. Zasłużoną popularność zyskał dopiero po przybyciu do Piaseczna, gdzie nagrał już cztery albumy, w tym ostatni polskojęzyczny „Koniec świata Henryka Konia”. Muzyczny styl Salvatora sytuuje go w rejonach prepostrockowych, a teksty dotykają głównie tematów katastrofy nuklearnej, globalnego zróżnicowania fauny i wszawicy łonowej, stanowiąc ubraną w szaty beztroskiej rozrywki przestrogę, w myśl zasady docere et delectare lub innej. Ulubionym dźwiękiem zespołu jest fis.
Żelazny skład Salvatora tworzą od około czterdziestu lat:
Elvis Greentom – gitara, elementy wokalne
Tom von Stroschek – gitary, podłogi (i powietrza)
Myeteck – bas, AI i motocykle
Krwawy Orzeł Adams – perkusja (jedyny muzyk w zespole)

Ojciec i Syn to kameralny duet rodzinny. Ojciec Leszek Tylec (instrumenty klawiszowe) i Syn Grzegorz Tylec (śpiew) od wielu lat wykonują wspólnie muzykę, która jest bliska ich sercom. I choć stawiają na różnorodny repertuar prezentowany w nowych, zaskakujących niekiedy aranżacjach, na ich koncertach przeważają przede wszystkim niezapomniane piosenki z lat 60. i 70. ubiegłego stulecia.
Ojciec i Syn wykonują utwory największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, między innymi, z repertuaru grupy Skaldowie, Czerwone Gitary czy Czesława Niemena, pozostając przy tym bliscy stylistyce takich artystów jak Marek Grechuta czy Grzegorz Turnau. Prezentując polską muzykę, nie zapominają przy tym o światowej sławy zespołach takich jak The Beatles czy Queen, starając się nadać ich twórczości własny, oryginalny wymiar. – Gramy to, co czujemy najlepiej – mówi Leszek Tylec. – Wierzymy, że we współczesnym, pełnym szalonego tempa, świecie powinien być taki czas, w którym warto jest nieco zwolnić, przystanąć i posłuchać pięknych kompozycji i tekstów wybitnych twórców – także i tych, których już dzisiaj z nami nie ma. Ojciec i Syn grają również własny, autorski repertuar.

Slap Jam to zespół grający ciężkiego funk rocka z domieszką melodyjnych southern-rockowych riffów. Ich teksty są wynikiem wnikliwych obserwacji otaczającego świata, zatem będzie dużo o miłości i seksie, trochę o różnych ludziach, o imprezach i przyjaźni. Grają rockowo, dynamicznie i ciekawie a co najważniejsze po swojemu. W składzie zespołu Slap Jam: Kasia Pułkownik – wokal, Marcin Ostrowski – bas, Patryk Nowak – perkusja, Jasiek Kosieradzki – gitara, Jacek Pieroszczuk – gitara.

Joker to jeden z najbardziej rozchwytywanych i rozpoznawalnych zespołów disco polo – młodego pokolenia. Zespół zadebiutował w roku 2012 i może pochwalić się wieloma Nagrodami, a także niezliczoną ilością koncertów w Polsce i za granicą. Założycielem, wokalistą oraz autorem tekstów i kompozycji zespołu Joker jest Piotr Koczocik, który na scenie występuje z perkusistą Tomaszem Komorowskim oraz gitarzystą Sebastianem Lipskim.

Kolorofonia to Michał Kisielewski, pomysłodawca, autor tekstów, a także twarz i głos tego projektu oraz Albert Toruński, odpowiedzialny za warstwę muzyczną tego przedsięwzięcia. Obecnie świętują dziesięciolecie swojej działalności scenicznej i wydawniczej, która na przestrzeni minionej dekady zaowocowała niezliczoną wręcz ilością koncertów oraz występów, zarówno na dużych scenach, jak i tych uświetniających mniejsze wydarzenia, a także umieszczeniem pokaźnej liczby piosenek nie tylko w rodzimych, ale i polonijnych rozgłośniach radiowych. Na koncie mają trzy długogrające albumy oraz dwa krótsze wydawnictwa, natomiast w 2024 roku do bieżącego katalogu wydanego równolegle w streamingu i na płytach CD dołącza pierwsza kaseta magnetofonowa oraz długo wyczekiwany przez słuchaczy winyl.
Singlem promującym oba formaty jest utwór znany wcześniej jedynie z autorskiej audycji KOLOROWIZJA promującej twórczość projektu pt. “ALE MAM DZIEŃ DZIŚ”.
Na koncercie, który odbywa się w formule one-man show zaprezentowany zostanie przekrój najpopularniejszych ze wszystkich wydanych dotychczas utworów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię