Koncert Natalii Przybysz budzi kontrowersje

4

GÓRA KALWARIA Już w piątek w Górze Kalwarii odbędzie się koncert Natalii Przybysz. Jak się jednak okazuje wzbudza on kontrowersje wśród mieszkańców. A wszystko za sprawą wyznania piosenkarki o dokonanej aborcji

W zeszły roku wokalistka w wywiadzie „Moja decyzja” opublikowanym w Wysokich Obcasach przyznała się do tego, że zdecydowała się na aborcję.
– Wszystko trwało 5 minut, czuję wielką ulgę – powiedziała Natalia Przybysz. – Pięć minut – i masz z powrotem swoje życie. (…) Nie chcą szukać większego mieszkania teraz. 60 metrów kwadratowych ze wszystkimi książkami i zabawkami dzieci jest trochę ciasne, ale jest OK – mówiła piosenkarka. – Ja naprawdę nie chciałam tego dziecka. Nie widziałam się znów w pieleszach domowych, w pieluchach – uzasadniała swą decyzję.
Od czasopisma otrzymała tytuł „Superbohaterki roku 2016”, jednocześnie jednak dla wielu osób stała się „Antybohaterką”. To właśnie te osoby przy okazji koncertu w Górze Kalwarii wyrażają swoją dezaprobatę, czy wręcz wrogość.
To skandal, że z publicznych pieniędzy finansowany jest koncert kogoś takiego – denerwuje się jeden z naszych czytelników. – Promując taką osobę jednocześnie promuje się jej nieludzką postawę. Niech sobie gra koncerty dla swoich fanów, ale nie na publicznych imprezach, które finansujemy wszyscy.
– Nikt się nie wybiera – skomentował Krzysztof na naszym profilu facebookowym. – Możecie odwołać (No, może tych parę osób, które palą świeczki pod sądem).
– Nie dla chwalenia się osobami publicznymi które chwalą się złamaniem prawa i proszą o współczucie, zrozumienie – napisał Piotr. – Jakby to był bąk puszczony na scenie.
– Ewentualnie możemy iść wygwizdać – dopisał Paweł.
– Pewnie przyjdą matki nienarodzonych dzieci i ich kochasie – dodał Paweł.
– A mi się wydaje, że przyjdzie dużo ludzi – prognozuje Sebastian.
– A co ma wypowiedź Natalii do jej działalności artystycznej? – pyta retorycznie czytelniczka Eliza. – Rolą artystów jest tworzenia muzyki, a nie pełnienie funkcji autorytetów moralnych. Na koncert się wybiorę bo to muzyka na poziomie.
A Wy co o tym sądzicie? Wybieracie się na koncert Natalii Przybysz czy przyłączacie się do bojkotu?

AB

4 KOMENTARZE

 1. Wstyd przyznawac sie ze obchodzi was co kobieta robi z wlasnym cialem! Znalazla sie w niechcianej ciazy i zrobila z tym porzadek. I tyle.
  Brawo za odwage do przyznania sie do tego pospolitego czynu, aletak szokujacego w Polsce

 2. Nie potrafię zrozumieć dlaczego kogoś może interesować życie prywatne bardzo utalentowanej wokalistki. Natalii Przybysz nie da się odmówić wysokiego poziomu artystycznego i ogromnych umiejętności muzycznych, nie tylko wokalnych, ale również kompozytorskich.
  Wstyd mi za ludzi, którzy nazywają taki talent i człowieka „czymś”, a właściwie sprowadzają wszystko do życia prywatnego i kręgosłupa moralnego.
  Artysta to nie psycholog, jego funkcją nie jest umoralnianie.
  Mam nadzieję, że jak będzie miał przyjechać Zenek za publiczne pieniądze, to tez tłumnie to zbojkotujecie.! A może walory artystyczne dla takich ludzi nie są ważne?
  Jestem pewna, że to wydarzenie zbojkotowała jakaś grupa oszołomów. A artykuł jest bardzo tendencyjny…

 3. Byłem na tym koncercie. Było bardzo słabo. Pełzająca depresja 🙁
  Nie było ani jednej piosenki tej artystki, wszystko śpiewała czyjeś.
  Do tego nastrój – posępny, smutny.
  Strój artystki – jakby wyszła na przepustkę z więzienia…
  To była strata czasu.

  Co do pieniędzy – miasto wydało z naszych środków, gdzie przyszło mało osób na marny występ. Do tego kontrowersja – aborterka, morderczyni dzieci. Wg. mnie powinna wylądować w więzieniu za morderstwo.
  A tu dostaje publiczne pieniądze… Nieporozumienie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię