Koncert więcej niż kameralny! Kolejny już w najbliższy czwartek

0

PIASECZNO W Centrum Kultury w Piasecznie zainaugurowało nowy cykl imprez, które odbywać się będą na tarasie Domu Kultury przy ulicy Kościuszki 49

„Lato na tarasie“ otworzyła Ranko Ukulele – oryginalna poznańska wokalistka, która tworzy proste i wesołe piosenki autorskie na ukulele. Artystka, która dała się poznać miejscowej publiczności, między innymi, z udanego występu na ubiegłorocznym Festiwalu Piosenki Dołującej, zaprezentowała w Piasecznie kameralną, ale nie pozbawioną specyficznego uroku sztukę. Melodie, śpiewane przez nią ciepłym i czystym głosem, potrafiły szybko zapaść w pamięć, a teksty – z pozoru nieco naiwne i z poczuciem humoru – zawierały w sobie także głębsze życiowe refleksje. Dzięki przystępnej formie (a także, jedynym w swoim rodzaju, teledyskom na youtube) Ranko Ukulele trafia z powodzeniem zarówno do młodszej, jak i starszej publiczności.

Organizatorzy spodziewali się, że nowe miejsce i środek wakacji przyciągnie nie więcej niż 30 osób. Szybko okazało się jednak, że kameralne, w założeniu, wydarzenie szczelnie zapełniło widownią nie tylko ośrodkowy taras, ale i – w pewnym sensie – „przyblokowało” nieco pobliski chodnik. Na miejscu, na wszystkich głodnych i spragnionych, czekała również mini strefa gastro.

Kolejne „Lato na tarasie” odbędzie się w czwartek 25 sierpnia. Tym razem będzie to wieczór z poezją – wystąpi Apolinary Polek (autor i wykonawca folkowych w brzmieniu i lirycznych w treści ballad, a także tłumacz tekstów Leonarda Cohena, Boba Dylana i innych folkowych klasyków). W programie: poezja śpiewana i recytacje. Wstęp wolny.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię