PIASECZNO 23 czerwca w ramach Obrzędu Nocy Świętojańskiej odbędą się warsztaty i opowieści świętojańskie, a także koncerty zespołów Łysa Góra i QUASI CORO.


Nie zabraknie także tradycyjnego wspólnego plecenia wianków, a na rynku na zakończenie obrzędu przewidziano zabawę na dechach przy muzyce kapeli ludowej “GĘŚLAKI”.

Impreza odbędzie się na pl. Piłsudskiego (Rynek) oraz parkingu miejskim przy ul. Sierakowskiego. Wstęp wolny.

Program imprezy

godz. 17.00-20.00 (rynek) Namiot Opowieści Świętojańskich, warsztaty dla całych rodzin – krosno, wiklina, wicie wianków (prosimy o przyniesienie kwiatów), nauka śpiewu białym głosem, pieczenie podpłomyków.

godz. 20.00 (rynek, scena plenerowa) koncerty zespołów Łysa Góra i QUASI CORO

godz. 21.00 (Park Miejski) korowód świętojański, rzucanie wianków

godz. 21.30 (parking miejski przy ul. Sierakowskiego) zabawa na dechach przy muzyce kapeli ludowej GĘŚLAKI


Łysa Góra – Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów.
Nie boją się eksperymentować i łamać schematy. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami „przeszkadzajek” i skrzypiec. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z Łysej Góry.

Quasi Coro – Quasi Coro to grupa wokalna pod dyrekcją Marty Jędrzejczyk. Tworzą ją ludzie po trzydziestce, którzy kochają śpiew i zabawę i twórcze spędzanie czasu. W repertuarze zespołu znajdują się kolędy różnych stron świata, pieśni gospel, standardy jazzowe oraz klasyczne pieśni. Chór najlepiej czuje się w dobrze zaaranżowanych utworach rozrywkowych.

Ludowa kapela “Gęślaki” powstała w 2011 roku. W jej skład wchodzą Rafał Szpotakowski (skrzypce), Kamilla Adamska (klarnet), Arkadiusz Gniewek (akordeon) oraz Jerzy Kopiński (bas). Każdy z członków kapeli pochodzi ze środowiska muzyków klasycznych, jednak wszystkich połączyło zamiłowanie do polskiego folkloru i muzyki ludowej. Zespół grywa na różnych wydarzeniach związanych z polską kulturą ludową (m.in. na Dożynkach) oraz w ramach rozpowszechniania naszego folkloru wśród odwiedzających rekreacyjnie obcokrajowców na terenie Polski.

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię