POWIAT Urszula, Ania Dąbrowska, Golec uOrkiestra oraz zespół Fanatic – to tylko niektórzy z wykonawców, którzy zaprezentuje się podczas tegorocznych imprez w naszych gminach


Duże zaskoczenie przeżyją w tym roku stali bywalcy piaseczyńskiej Wolprezy, której ubiegłoroczną gwiazdą był zespół T.Love, a w 2016 Malleo Reggae Rockers. Tym razem (2 czerwca) w piaseczyńskim parku zaśpiewa… zespół Fanatic. To jeden z pierwszych zespołów disco polo w naszym kraju (powstał 29 lat temu!), który skradł serca swoich fanów takimi przebojami jak „Zakochany chłopak” czy „Zwariowana Gocha”.

– Miał być u nas Zenek Martyniuk, ale nie udało nam się podpisać z nim umowy na ten rok. Przyjedzie do nas w czerwcu 2019 roku – zapowiada Jacek Zalewski ze Stowarzyszenia Dobra Wola, które organizuje Wolprezę. Czemu zdecydował się postawić na „muzykę chodnikową”. – Zależy nam na przyciągnięciu jak największej publiczności, aby dotrzeć do niej z naszym przekazem, promocją wolontariatu. Wybrałem disco polo, bo jego słuchacze to wrażliwe osoby – tłumaczy Zalewski.

„Z tobą nie umiem wygrać” kontra „Dmuchawce, latawce, wiatr”

Czerwcowy szczyt koncertowy przypadnie na sobotę 9 czerwca. W Lesznowoli, podczas święta gminy, tego dnia zaśpiewa Ania Dąbrowska. – Wszyscy ją lubimy w Lesznowoli – nie kryje Jolanta Walentyna Sobolewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Dąbrowska, która zadebiutowała w 2004 roku albumem „Samotność po zmierzchu” cieszy się uznaniem krytyki i publiczności. Wciąż jest na topie, a w ostatnim czasie dzięki singlowi „Z tobą nie umiem wygrać” promującym nową płytę. Koncert Dąbrowskiej poprzedzi występ Całej Góry Barwinków, zespołu łączącego reggae ze ska.

Zespół Fanatic

Tego samego wieczoru w Górze Kalwarii zaśpiewa Jula. Jej utwór „Za każdym razem” na YouTube został obejrzany 27 mln razy! Ostatnio w radio najczęściej odtwarzaną piosenką młodej gwiazdki była „Milion słów”. Występ Juli poprzedzi koncert Urszuli. Urszula Beata Kasprzak (to pełne nazwisko wokalistki) stawiała pierwsze kroki na muzycznej scenie w 1977 roku. Dużą popularność przyniosła jej dopiero piosenka „Dmuchawce, latawce, wiatr”. I choć przebojów Urszuli przez 30 lat uzbierało się co najmniej kilka, wielu słuchaczy kojarzy ją głównie z… „Konikiem na biegunach”, który grywany jest również na imprezach tanecznych.

– Liczymy, że Urszula połączy pokolenia, tak jak w ubiegłym roku udało się to Maryli Rodowicz, która przyciągnęła dużą publiczność – liczy Dariusz Falana, dyrektor kalwaryjskiego Ośrodka Kultury.

Wieczór wcześniej na scenie przy wieży strażackiej odbędzie się bitwa hip-hopowa, co ma być ukłonem głównie w stronę młodej publiczności.

„Najpiękniejsza w klasie” po „Ściernisku”

Tradycyjnie serię koncertów w powiecie zamkną Dni Tarczyna. Tym razem „gmina naturalnie atrakcyjna” postawiła na góralskie rytmy. Usłyszymy „Lornetkę”, „Ściernisko” i „Słodycze” czyli Golec uOrkiestrę. Choć kapela Łukasza i Pawła Golców bawi słuchaczy od 20 lat, wielu osobom ich utwory, a przede wszystkich potężna energia płynąca ze sceny, nie nudzi się. W Tarczynie zaśpiewa również Majka Jeżowska, znana przede wszystkim z popularnymi piosenkami dla dzieci – „A ja wolę moją mamę”, „Najpiękniejsza w klasie” czy „Wszystkie dzieci nasze są”.

Jula zaśpiewa 9 czerwca w Górze Kalwarii

Nie podpisano jeszcze umowy z gwiazdą czerwcowych Dni Konstancina. Jednak uzdrowisko do grona wykonawców z pewnością doda kolejne popularne nazwisko. Natomiast w Piasecznie w czerwcu Ośrodek Kultury nie planuje koncertów dużych gwiazd, ze względu głównie na uliczny festiwal teatralny. Zaawansowane rozmowy toczą się w sprawie imprezy wrześniowej. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, jest szansa, że na zakończenie lata dla piaseczyńskiej publiczności zagra Perfect.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię