Końcówka przygotowań do dwukierunkowej Chyliczkowskiej

6

PIASECZNO Rozpoczęła się budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Chyliczkowskiej z Warszawską, a także przebudowa sygnalizatorów na sąsiedniej krzyżówce z ul. Puławską


Firma wykonująca zlecenie gminy już zdołała przełożyć kable pod ulicą i zabiera się za ustawianie masztów. Zgodnie z umową, sygnalizacja ma być gotowa do połowy sierpnia.

– Mamy informacje, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odda przebudowane skrzyżowanie obwodnicy i ul. Chyliczkowskiej pod koniec sierpnia. Skoro starostwo uparło się, że wprowadzi na Chyliczkowskiej ruch dwukierunkowy, chcemy być do tego w ciągu najbliższych tygodni gotowi – informuje Włodzimierz Rasiński, naczelnik wydziału infrastruktury i transportu zbiorowego w piaseczyńskim magistracie.

O tym, że na jednej z główniejszych arterii wyjazdowych z centrum Piaseczna dojdzie do rewolucji informujemy od kilkunastu miesięcy. Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na obecnie jednokierunkowej Chyliczkowskiej wzbudziła protest części okolicznych mieszkańców. Najwięcej obaw wyrażali mieszkańcy osiedla przy ul. Młynarskiej, a także rada rodziców liceum ogólnokształcącego. W ich ocenie reorganizacja ruchu na tej ulicy spowoduje problemy z wyjazdem z podporządkowanych ulic oraz posesji i zwiększy zagrożenie wypadkami.

Są jednak także zdecydowani zwolennicy zmian na Chyliczkowskiej, którym przewodzi zarząd powiatu. Ich zdaniem po wprowadzeniu dwóch kierunków poprawi się płynność na dojazdach do centrum miasta, a mieszkańcy północno-wschodniej części gminy Piaseczno i gminy Konstancin-Jeziorna zyskają dogodniejsze i szybsze połączenie drogowe.

6 KOMENTARZE

  1. To może w końcu pozwolić 710 jechać do PKP?? Z Konstancina dojazd w 10 minut a ZTM aktualnie z przesiadką do 709 nawet 40 to jakaś paranoja do tego pociąg ucieka czeka się na kolejny i przejazd do miejsca docelowego z godziny trwa 2h a nawet 2.5h… porażka

  2. My mieszkańcy pytamy się jaki wjazd !? //jeżeli Chyliczkowska wiecznie stoi od września (jak była jednokierunkowa ) ———to nie będzie żadnej jazdy na dwukierunkowej ! będziemy stali w obydwie strony ! -A NIE JEŻDZILI ) ! —–// to samo Warszawska jak będą światła z Chyliczkowską będziemy stali ! ——- A MIESZKAŃCY I PRZECHODNIE BĘDĄ WDYCHALI SPALINY // PKS jak skreca w prawo z Warszawskiej na Chyliczowską zajmuje dwa pasy a nie jeden (czy urzędnicy tego nie widzą !?) —–wystarczy się przejsć i ZOBACZYĆ !

  3. Myśle ze jako mieszkancy powinnismy zaczac protestowac i poprosic o publiczna wypowiedz tego barana ktory ten pomysl wprowadzil w zycie, jezeli rano jest problem z wyjazdem z chyliczkowskiej, to jak duzy ten problem bedzie teraz?
    Nie powinnismy dopuszczac tego pomyslu do finalizacji i pokazac ze sami potrafimy zadbac o wlasne miasto, robia nam burdel i nic wiecej, te wszystkie budowy przed wyborami, i zadna nie jest skonczona, a to jedynie pokazuje ze te wszystkie prace budowlane sa tyle samo warte co nasi kandydaci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię