PIASECZNO Dworzec PKP w Piasecznie ma i miał niebagatelne znaczenie. Jako centrum przesiadkowe, jako obiekt w przestrzenie miasta, jako kierunek który mieszkańcy często, niektórzy codziennie, obierają.

Dziś stoimy przed decyzjami jak powinno wyglądać miasto wokół dworca. To przestrzeń w której musimy ustalić reguły funkcjonowania człowieka, samochodów i autobusów, rowerów i drzew. Kto w tej przestrzeni odgrywa główna rolę i jak dużo jej potrzebuje?

Wystawa studenckich projektów

Do tego trudnego zadania Gmina Piaseczno zaprosiła studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. W ramach zajęć prowadzonych przez Katedrę Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej przygotowali oni projekty, które są inspiracją do dalszych prac nad zagospodarowaniem obszaru wokół dworca. Wystawę oglądać można teraz przed dworcem PKP, a w drugim tygodniu grudnia przeniesiona zostanie ona do centrum miasta.

Konferencja w CEM

W środę 11 grudnia 2019 r. o godz. 18.00 zapraszamy do sali widowiskowej w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym na konferencję poświęconą tematowi zagospodarowania terenu dworca PKP w Piasecznie.

W programie:

  • prezentacja prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej pt. “Koncepcja zagospodarowania terenu dworca PKP w Piasecznie”
  • wykład pt. “Rola dworca w strukturze przestrzeni miasta” dr inż. arch. Tomasza Majdy, Prezesa Towarzystwa Urbanistów Polskich
  • dyskusja panelowa: “W poszukiwaniu przestrzeni wokół dworca”

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/2410628065921579/

 

1 KOMENTARZ

  1. I w jakim celu to lanie wody? Zróbcie konferencje o permanentnym trybie serwisowym wind przy kładkach. O remoncie jedno jezdniowego skrzyżowania przez pół roku. O dziurawych drogach i nierównych chodnikach z czasów PRL. O przejeździe przez tory wąskotorówki, gdzie można zawieszenie urwać. O braku poprawnego oznaczenia przejść dla pieszych. O braku porządnego parkingu przy dworcu PKP. I o innych, ważnych dla mieszkańców, sprawach. A nie jakieś bzdurne koncepcje, o których za miesiąc nikt nie będzie pamiętał, a cała dokumentacja zostanie zarchiwizowana i nie ujrzy już więcej światła dziennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię