Konferencja Konfederatów przed piaseczyńskim LO

2

PIASECZNO Kilka dni temu przed budynkiem IV LO przy ul. Chyliczkowskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem członków lokalnych struktur Konfederacji. Poruszano kwestie planowanego remontu liceum oraz wyboru dyrektora Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie


Remont LO miał kosztować pierwotnie 3,2 mln zł. Jednak w maju radni zwiększyli budżet tej inwestycji o kolejne 1,65 mln zł. Wówczas jedna z radnych poprosiła starostę o kosztorys inwestorski, a gdy go nie otrzymała, wniosła na starostę skargę, która została uznana przez radę powiatu za niezasadną.
– Najpierw starosta mówił, że nie ma kosztorysu, ale 23 września stwierdził, że jednak ma ten kosztorys – mówił podczas konferencji prasowej Jakub Nowakowski z Klubu Konfederacji Piaseczno. – Cała ta sytuacja, w związku z brakiem transparentności, może rodzić najróżniejsze podejrzenia – stwierdził.
Krzysztof Góra, prezes Korwin Piaseczno podkreślił, że wziął udział w ostatniej sesji rady powiatu.
Zarówno sytuacja z LO, jak i kontrowersje związane z wyborem dyrektora zespołu szkół w Konstancinie-Jeziornie pokazują, że program Konfederacji na reformę systemu oświaty jest słuszny – mówił. – Postulujemy jak najdalej idącą decentralizację i prywatyzację szkolnictwa. To nie starosta powinien decydować o tym, kto będzie dyrektorem szkoły. To nie w starostwie powinny zapadać decyzje odnośnie koloru ścian w liceum. Nie ma najmniejszego sensu, by te decyzje podejmował ktoś inny niż rodzice, uczniowie i nauczyciele, tworzący społeczność danej szkoły – przekonywał Krzysztof Góra. Zaapelował również do Ksawerego Guta, by upublicznił kosztorys inwestycyjny. Trzecim z prelegentów był Krzysztof Mogilski, lider klubu Konfederacji w Piasecznie. Zachęcał on do czynnego udziału w sesjach rady powiatu. Podkreślił też, że kontakt ze starostą piaseczyńskim jest mocno utrudniony. Jako przykład przytoczył wrześniowy protest mieszkańców w sprawie rozbudowy Gościńca Wareckiego.
Ksawery Gut nie wyszedł wówczas do protestujących – przypominał Krzysztof Mogilski. Jednocześnie zapowiedział, że dwie poruszane przez Konfederację sprawy będą monitorowane.
Możliwe jest złożenie doniesienia do prokuratury w sprawie konkursu na dyrektora Zespołu Szkół w Konstancinie-Jeziornie oraz skargi do WSA na działania władz powiatu – przestrzegł lider klubu konfederacji w Piasecznie.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię