Koniec bezpłatnego parkowania pod Biedronką

8

LESZNOWOLA Od 1 marca przed sklepem Biedronki przy ul. Nowej w Starej Iwicznej działa płatny parking. Sieć wprowadza takie rozwiązania w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu i niewielkiej liczbie miejsc postojowych


Parkowanie do 2 godzin jest bezpłatne. To wystarczająca ilość czasu na zrobienie zakupów

Wprawdzie parking przed tą akurat Biedronką do małych nie należy, ale jest regularnie zastawiany przez mieszkańców pobliskich osiedli. To była zapewne bezpośrednia przyczyna wprowadzenia strefy płatnego parkowania.
– Takie parkingi funkcjonują już w różnych regionach kraju – informuje Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci. – Zawsze posiadają one minimalny gwarantowany okres bezpłatnego postoju. Przy sklepie w Starej Iwicznej wynosi on dwie godziny.
Trzeba przyznać, że to wystarczający czas na zrobienie zakupów. Gdybyśmy się jednak nie wyrobili, za każdą kolejną rozpoczętą godzinę będzie pobierana opłata w wysokości 2 zł. Zanim wejdziemy do sklepu należy wziąć z parkomatu bilet. Kara za postój bez niego wynosi 80 zł, może być jednak obniżona do 50 zł, jeśli wpłata nastąpi w ciągu 7 dni. Na terenie parkingu jest dostępny regulamin, określający zasady parkowania.
– Tworząc strefę chcieliśmy przede wszystkim zapewnić możliwość postoju przed sklepem zmotoryzowanym klientom – wyjaśnia przyczyny swojej decyzji Jeronimo Martins.

TW

8 KOMENTARZE

  1. Faktycznie ponoszą się jak stonka. Czy Polacy nie umieją marketu otworzyć tylko Auchan, Tesco, Netto, Biedra…. co jest z nami nie tak?

    • Jak to nie umieją. Przecież Biedronka to firma założona przez polaka Mariusza Świtalskiego. Założył on zresztą również sieć Żabka i Czerwona Torebka. Zresztą jest jeszcze duża sieć Dino market (770 sklepów) i wiele wiele innych. Problem nie jest w tym, że my nie umiemy założyć sklepu, ale w tym że jako Polacy wolimy kupować w innych sieciach!

  2. GŁUPIE TE WASZE KOMENTARZE ! // pewnie że biedra ma rację // URZĘDNICY WYDAJĄ POZWOLENIA NA BUDOWANIE OSIEDLI BEZ ODPOWIEDNIEJ ILOŚCI MIEJSC PARKINGOWYCH ! !!!!! ————- i nie tylko zobaczcie SZKOŁY PRZEŁDOWANE NA BASENIE GOSIR —–NIE DA SIĘ PLYWAĆ (trzeba jechać do innego) miasta) ——- zobaczcie Królewskie Lipy ostatni blok wybudowano bez—– ANI JEDNEGO MIEJSCA PARKINGOWEGO (nie licząc płatnych miejsc parkingowych w podziemiu ) / Chory kraj! ————TAKIE DECYZJE POWINNY BTĆ KARANE !

    • Jak karać to zacznijmy od podstaw czyli i tych co poprawnie pisać w języku ojczystym nie potrafią: Zostałeś skazany na sprzątanie psich kup w parku miejskim w niedzielę po sumie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię