Koniec darmowego Orlika

0

LESZNOWOLA Niedawno radni podjęli uchwałę dotyczącą ustalenia opłat za korzystanie z obiektów sportowych na terenie gminy. Nowością jest to, że wprowadzono taryfy za korzystanie z gminnych boisk piłkarskich w Nowej Woli, Kosowie i Zamieniu oraz boiska Orlik w Łazach, które dotychczas były bezpłatne


Wielu mieszkańcom nie podoba się, że muszą płacić za korzystanie z ogólnodostępnych, publicznych boisk, na których do tej pory można było pograć za darmo.
– Na Orlika przychodzimy od lat. Graliśmy we wtorki i czwartki wieczorem, bo dla pracujących to najlepsza pora – wyjaśnia pan Piotr, nasz czytelnik. – Raptem dowiadujemy się, że od października za boisko trzeba płacić. Efekt będzie taki, że teraz na Orlika nikt już nie zajrzy. Wcześniej z tego boiska korzystało też sporo młodzieży. Teraz znajdą sobie pewnie inne zajęcia…
Opłata bazowa za godzinę korzystania z Orlika w godz. wieczornych wynosi 180 zł netto. Posiadacze karty mieszkańca lub karty dużej rodziny zapłacą 100 zł netto. Zapytaliśmy Centrum Sportu, które było inicjatorem uchwały dotyczącej odpłatności za boisko, jakie były przyczyny wprowadzenia opłat za korzystanie z bezpłatnych do tej pory obiektów sportowych.
Wprowadzenie odpłatności za korzystanie z gminnych boisk piłkarskich w Nowej Woli, Kosowie i Zamieniu oraz Kompleksu boisk sportowych „Moje boisko – Orlik 2012” związane jest z potrzebą ujednolicenia stawek na wszystkich obiektach. Wprowadzone opłaty dla klubów za korzystanie z boisk trawiastych są symboliczne – informuje Rafał Skorek, dyrektor Centrum Sportu.
Orlik w Łazach został wybudowany 10 lat temu z udziałem rządowej dotacji. W myśl zawartej z samorządem umowy, przez dekadę boisko miało być dostępne za darmo i nie mogło na siebie zarabiać (dotyczy to wszystkich takich boisk wybudowanych w całej Polsce). Teraz 10-letnia karencja dobiegła końca. Oczywiście gmina nie musiała wprowadzać opłat za boisko, ale to zrobiła. Dobra wiadomość jest taka, że Orlik nadal będzie bezpłatny w wakacje oraz w soboty i niedziele od 12 do 20 (dla posiadaczy kart mieszkańca i dużej rodziny i tylko wówczas, gdy nie będą korzystały z niego kluby i stowarzyszenia sportowe dotowane przez gminę).

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię