GÓRA KALWARIA Wczoraj radni miasta dołożyli 700 tys. zł do budowy nowej placówki przy ul. Kościelnej. To pozwoli na podpisanie umowy z wykonawcą


Najtańsza z sześciu ofert, które wpłynęły od firm opiewa na niespełna 2,5 mln zł. – Taka kwota wynikała z naszych wyliczeń, ale liczyliśmy, że konkurencja na rynku spowoduje obniżenie tej kwoty – przyznaje burmistrz Dariusz Zieliński.

Ponieważ to już był czwarty przetarg na wykonawcę (w jednym nikt nie wziął udziału, w dwóch oferty firm były za wysokie), gmina zdecydowała się dłużej nie zwlekać z rozpoczęciem inwestycji. Ponieważ radni wczoraj dołożyli pieniędzy, w ciągu kilku dni będzie możliwe podpisanie umowy z przedsiębiorstwem, które najpierw wykona projekt techniczny budynku, a następnie go wzniesie.

– Zakładam, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane – mówi burmistrz.

Wstępnie termin zakończenia przedsięwzięcia zaplanowano na wczesną jesień przyszłego roku.

Przedszkole w Wilczynku

Nowa placówka dla 75 dzieci na tyłach marketu popularnej sieci, zastąpi przedszkole w Wilczynku. Mieści się ono bowiem w zabytkowym dworku. Najpierw władze przez kilka lat czyniły starania o rozbudowę ciasnego obiektu, ale projektu, mimo wielomiesięcznych rozmów, nie chciał zaakceptować mazowiecki konserwator zabytków.

Półtora roku temu pojawiły się kolejne komplikacje – spadkobiercy właścicieli dawnego folwarku Wilczynek, na terenie którego stoi przedszkole, zaczęli odnosić sukcesy w odzyskiwaniu majątku. Sprawa jest w toku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię