Koniec reklamowego chaosu w uzdrowisku

2

KONSTANCIN-JEZIORNA Na sesji pod koniec lutego rada miejska podjęła tak zwaną uchwałę krajobrazową, która ma porządkować przestrzeń publiczną, eliminując z niej „dziką” reklamę. Uchwała weszła w życie 28 kwietnia. – To nasz duży sukces – podkreśla burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Uzdrowiskowa gmina przestanie być wreszcie śmietniskiem reklam


Konstancin dołączył właśnie do grona gmin, które postanowiły uporządkować przestrzeń publiczną. Podjęta uchwała określa zasady umieszczania na terenie uzdrowiska obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, precyzując ich gabaryty i wskazując materiały, z jakich mogą być wykonane. Wprowadza także całkowity zakaz umieszczania w przestrzeni publicznej tablic i urządzeń reklamowych. Dopuszczalne są jedynie niewielkie, estetycznie wyglądające szyldy informujące o prowadzonej działalności. Na ogrodzeniach posesji, które muszą mieć prześwity, nie można umieszczać także banerów, plakatów, wlepek oraz szyldów.
Właściciele tablic i urządzeń reklamowych istniejących w momencie wejścia w życie uchwały krajobrazowej mają rok na ich likwidację. Istniejące obiekty małej architektury i ogrodzenia nie wymagają dostosowania do nowych regulacji. Tydzień temu pracownicy wydziału promocji wspólnie ze strażnikami miejskimi rozpoczęli inwentaryzację istniejących w przestrzeni reklam, banerów i plakatów.
Od tej pory będziemy na bieżąco monitorować uzdrowisko i egzekwować wprowadzone regulacje – zapewnia burmistrz Kazimierz Jańczuk.
Dwa lata temu podobna uchwała została podjęta także w Piasecznie, co skutkowało oczyszczeniem przestrzeni publicznej z większości drażniących poczucie estetyki reklam.
Jest to kolejny krok zmierzający do uporządkowania naszego miasta. Wyznaczamy pewien kierunek i określamy nasze intencje mając nadzieję, że dzięki temu w Piasecznie będzie żyło się przyjemniej – mówił wówczas burmistrz Daniel Putkiewicz.

TW

2 KOMENTARZE

  1. W Piasecznie jest coś takiego? Nie zauważyłem. Dodatkowo Pan eurodupowaty Halicki, całą Puławską kiedyś obkleił banerami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię