Koniec sezonu na ślizgawki. Najdłużej będzie czynne lodowisko w Piasecznie

0

PIASECZNO/POWIAT W Konstancinie-Jeziornie lodowisko zakończy działalność już w najbliższą środę, w Lesznowoli i Górze Kalwarii będzie można korzystać ze ślizgawki do niedzieli, a w Piasecznie – mniej więcej do połowy kwietnia


Większość ślizgawek na terenie powiatu będzie czynnych tylko do końca tygodnia

Zadaszone lodowisko przy szkole w Lesznowoli pierwotnie miało być czynne do końca lutego.
– Porozmawialiśmy z firmą, która udostępnia nam ten obiekt i doszliśmy do wniosku, że przedłużymy termin do niedzieli 4 marca – mówi Rafał Skorek, dyrektor Centrum Sportu. – Nie ukrywam, że wpływ na tę decyzję miała także aura. Jest zimno, więc utrzymanie lodowiska niewiele kosztuje, a wiele osób wciąż chętnie z niego korzysta.
Jak się dowiedzieliśmy, niedzielne zamknięcie sezonu łyżwiarskiego odbędzie się po cichu, a gmina nie zaplanowała z tej okazji żadnych atrakcji. Również do niedzieli będzie czynne lodowisko przy ul. Kalwaryjskiej w Górze Kalwarii.
– Mamy ostatnio słabą frekwencję, wydaje mi się, że to przez mrozy – mówi Mariusz Kochański z OSiR-u. Wcześniej, bo już w środę, zostanie zamknięta ślizgawka w parku uzdrowiskowym w Konstancinie-Jeziornie.

Lodowisko w Lesznowoli ma być czynne do niedzieli 4 marca

Najdłużej będzie natomiast czynne kryte lodowisko na stadionie miejskim w Piasecznie.
– Planujemy zamknąć je po Wielkanocy, przy czym wiele będzie zależało tu od pogody – mówi Marek Frącz, dyrektor zawiadującego ślizgawką GOSiR-u. – Myślę że nastąpi to mniej więcej około 10-15 kwietnia.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię