Konkurs na ogródek najbardziej przyjazny pszczołom

1

LESZNOWOLA/PIASECZNO Koło Pszczelarzy w Piasecznie ogłasza konkurs na „Najbardziej przyjazny pszczołom ogród”. – Dla zwycięzców przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody – mówi Marian Pasek, pomysłodawca odbywającego się pod patronatem starostwa powiatowego wydarzenia


Od kilku lat pszczoły źle zimują. Marian Pasek uważa, że jedną z przyczyn jest warroza

Marian Pasek, który ma ule m.in. na terenie gminy Lesznowola, od dawna zwraca uwagę na potrzebę ochrony pszczół, których z różnych względów cały czas ubywa. Na terenie powiatu piaseczyńskiego popularyzatorem wiedzy na temat ich zachowań jest piaseczyńskie Koło Pszczelarzy, w którym zrzeszonych jest ponad 100 członków.
– Ludzie niewiele wiedzą na temat tych pożytecznych owadów – mówi Marian Pasek. – Przez to niefrasobliwie się zachowują, a czasami nawet nieświadomie je tępią…
Lokalny pszczelarz, w ramach szeroko pojętych działań edukacyjnych, wpadł na pomysł, aby zorganizować promujący pszczelarstwo i wiedzę o pszczołach konkurs.
– Chcemy, aby ludzie sadzili w ogrodach miododajne rośliny, stanowiące pożytek dla pszczół – mówi. – Dlatego postanowiliśmy wyłonić w tym roku wzorcowe ogródki, a ich właścicieli uhonorować. Do rywalizacji może przystąpić każdy, w którego ogrodzie zostanie posadzonych 10 gatunków ziół i 20 gatunków kwiatów. Ogrody będzie oceniała specjalne komisja.
Ogródki można zgłaszać, przesyłając ich zdjęcia i krótki opis na adres marian.pasek@o2.pl albo poprzez formularz kontaktowy na stronie www.kolopszczelarzy.pl. Konkurs ma potrwać do końca września.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Myślę,że wygram. Zgłaszam mój ogródek. Nie chce mi się siać sadzić itd.Za to wstawiam do niego pakiet cukru.Jak ktoś plagjata popełni to wstawię drugie 10kg itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię