Konkurs plastyczny inny niż wszystkie

0

PIASECZNO W Ośrodku Szkolno– Wychowawczym w Piasecznie odbyło się rozstrzygnięcie VII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego o tematyce przyrodniczej, zatytułowanego „Oczarowani przyrodą”


Nagrodzone prace młodych artystów można było podziwiać podczas gali wręczania nagród na specjalnie przygotowanej wystawie, którą umieszczono przy głównym wejściu do szkoły

Konkurs plastyczny, którego patronem medialnym jest Kurier Południowy, od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.
– W tym roku stał on na bardzo wysokim poziomie, a wszystkie prace były niezwykle starannie wykonane – cieszy się Anna Jaciubek, która od lat zajmuje się organizacją wydarzenia (w ubiegłym roku konkurs nie odbył się ze względu na remont szkoły). – Jury miało naprawdę sporo pracy, ale w końcu udało się wyłonić zwycięzców.
Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII i gimnazja. Nagrodzono w sumie ponad 100 prac wykonanych w różnych technikach. Podczas uroczystej gali, którą otworzyła dyrektor placówki Renata Walewska-Sajdak, laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe, w tym książki, sprzęt sportowy, plecaki, karty podarunkowe, karnety na zajęcia lego i druk 3-D. Trzeba przyznać, że prestiż konkursu cały czas rośnie. Znalazł się on nawet w wykazie konkursów kuratoryjnych, za które laureaci mogą uzyskać dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół średnich.
– Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom i liczymy na dalszą współpracę – mówi Anna Jaciubek. – Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię