PIASECZNO 25 czerwca 2017 r. nastąpiło wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Rośliny zielne lasów, łąk i pól”.


Celem konkursu „ROŚLINY ZIELNE LASÓW, ŁĄK I PÓL” współorganizowanym z Nadleśnictwem Chojnów oraz Mazowieckim Zespołem Parków Krajobrazowych była popularyzacja wiedzy o roślinach zielnych, w szczególności w zakresie rozpoznawania gatunków dzikich roślin jadalnych, leczniczych, chronionych, niebezpiecznych i trujących.

Konkurs miał charakter testu wiedzy i odbywał się w II kategoriach wiekowych. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak niebezpieczne jest spożycie nawet niewielkich ilości owoców konwalii majowej, gdzie na terenie gminy Piaseczno spotkać można niezwykle rzadki wiciokrzew pomorski oraz jak wykorzystać rosnące wśród lokalnych pól i łąk zioła do zmniejszenia dolegliwości skórnych.

Uczniów nagrodzono kartami upominkowymi do wykorzystania w jednej z popularnych sieci księgarń i wydawnictw muzycznych. Nagrody podczas „Dnia energii i recyklingu”, który odbył się 25 czerwca 2017 r. wręczyli: Daniel Putkiewicz – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, Piotr Gruszka – przedstawiciel Nadleśnictwa Chojnów oraz Jolanta Łączyńska – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Nagrody i wyróżnienia

W kategorii „szkoły podstawowe, klasy IV – VI” przyznano następujące miejsca:

  1. Małgorzata Rabsztyn, S.P. nr 1 w Piasecznie,
  2. Katarzyna Praszczałek, S.P. w Złotokłosie, Julia Mączkorowska, S.P. nr 5 w Piasecznie,
  3. Barbara Dębecka, S.P. w Zalesiu Górnym,

Wyróżnienie:  Ewa Gołaszewska, S.P. nr 2 w Zalesiu Dolnym, Wiktoria Pachocka, Z.S. nr 3 w Konstancinie-Jeziornie, Natalia Bieniek, S.P. nr 5 w Piasecznie, Zofia Maciejko, S.P. nr 5 w Piasecznie.

W kategorii „gimnazja” przyznano następujące miejsca:

  1. Nadia Plichta, S.P. w Nowej Iwicznej
  2. Natalia Giedyk, Gimnazjum nr 1 w Piasecznie, Zofia Chmielewska, Gimnazjum w Jazgarzewie
  3. Mikołaj Grzegrzółka, Gimnazjum w Złotokłosie

Wyróżnienie:  Amelia Kmiecik, Gimnazjum nr 1 w Piasecznie, Jakub Błażejczyk, Gimnazjum nr 1 w Piasecznie, Karolina Wolna, Z.S.P. w Nowej Iwicznej.

Fundatorami nagród było Nadleśnictwo Chojnów oraz gmina Piaseczno.

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię