Konkurs wiedzy o USA rozstrzygnięty!

0

PIASECZNO W czwartek w Zespole Szkół nr 1 w Piasecznie odbył się finał XI edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych, do którego przystąpiło 21 uczniów z siedmiu szkół średnich, znajdujących się na terenie powiatu piaseczyńskiego


Tym razem konkurs został poświęcony Dzikiemu Zachodowi. Młodzież przygotowywała prezentacje, oceniane potem przez komisję konkursową.
– Najlepsze wrażenie zrobili na nas uczniowie z katolickiego liceum ogólnokształcącego w Magdalence – podkreśla Anna Kielan, nauczycielka angielskiego z ZS nr 1 w Piasecznie i organizatorka konkursu. Pierwsze miejsce w kategorii techników zajęła Ola Pawelec z ZS nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie. Drugi był Bartek Majewski z ZS nr 1 w Piasecznie, a trzeci – Mateusz Kołacz z ZSZ im. ppor. Emilii Gierczak w Górze Kalwarii. Wyróżnienie otrzymał Przemysław Długosz z tej samej szkoły. W kategorii liceów ogólnokształcących najlepiej zaprezentował się Mateusz Jaszczuk z Publicznego Katolickiego LO im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Magdalence. Drugi był Mikołaj Mateusiak z tej samej szkoły, a trzeci – Piotr Ślendakowski z LO przy RCKU. Wyróżnienia powędrowały do Michała Lecha ze szkoły w Magdalence, Julii Gadowskiej z LO im. Wł. Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie i Huberta Pronińskiego z zespołu szkół im. Emilii Plater w Piasecznie. Starostwo powiatowe ufundowało dla zwycięzców nagrody, wśród których znalazły się wydawnictwa książkowe, czytniki Kindle, bezprzewodowe słuchawki, powerbanki. Na zakończenie odbyło się widowiskowe przedstawienie, poświęcone Dzikiemu Zachodowi. Śpiewano piosenki country, a na koniec zatańczono nawet kankana.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię