Konkurs wiedzy o USA rozstrzygnięty

0

PIASECZNO W ubiegły piątek w ZS nr 1 odbył się finał IX edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Tym razem tematem przewodnim byli Polacy i Polonia w USA


Konkurs, odbywający się w dwóch kategoriach (dla techników i liceów ogólnokształcących), tradycyjnie już podzielono na dwa etapy. Etap pierwszy, szkolny, odbył się 1 grudnia ubiegłego roku. Uczniowie, którzy do niego przystąpili, musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru, a następnie udzielić krótkich odpowiedzi na pytania otwarte. Do wielkiego finału zakwalifikowało się 33 uczniów z 11 szkół znajdujących się na terenie powiatu piaseczyńskiego, jednak nie wszyscy do niego przystąpili. Tym razem młodzież musiała przygotować 6-minutową prezentację multimedialną na jeden z wybranych tematów dotyczących Polonii w Stanach Zjednoczonych. Do wyboru było w sumie kilkanaście zagadnień.

Tegoroczne prezentacje stały na wysokim poziomie. W kategorii techników najlepiej poradzili sobie przedstawiciele gospodarzy, a więc SZ nr 1 przy ul. Szpitalnej w Piasecznie. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Litwin, a drugi był Bartłomiej Majewski. Trzeci stopień podium przypadł Klaudii Krajewskiej z ZS nr 2 im. Emilii Plater w Zalesiu Dolnym. W kategorii liceów ogólnokształcących pierwsze miejsce zajęła Dominika Handzik z IV LO im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie, druga była Wiktoria Łubianka z LO im. ks. Sajny w Górze Kalwarii, natomiast trzecia – Agata Maciejewska z ZS im. Wł. St. Reymonta w Konstancinie-Jeziornie.

TW

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię