KONSTANCIN-JEZIORNA Przy ul. Sue Ryder otwarto wczoraj klinikę specjalizującą się w leczeniu osób po udarach mózgu, wylewach, zawałach, operacjach kardiologicznych i ciężkich wypadkach


Rozbudowany za kwotę około 30 mln zł szpital wpisuje się w nową strategię Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, która zakłada znaczący rozwój usług medycznych obejmujących rehabilitację neurologiczną i kardiologiczną. Dzięki przeprowadzonym inwestycjom uzdrowisko wzmocni swoją pozycję na rynku.

– To bardzo ważny moment dla naszego uzdrowiska. Oddajemy do użytku wysoce specjalistyczny, najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie – mówi Stanisław Borkowski, prezes Uzdrowiska Konstancin-Zdrój SA. Szef spółki uzdrowiskowej zapowiedział, że pacjenci będą korzystali ze 190 łóżek w ramach bezpłatnej opieki zdrowotnej finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oferta jest także kierowana do klientów komercyjnych z kraju i zagranicy.

Burmistrz Kazimierz Jańczuk, którego poproszono o przecięcie symbolicznej wstęgi, przypomniał, że w tym roku mija 100-lecie uzdrowiska i 120-lecie Konstancina. Wyraził nadzieję, że nowy szpital zapewni uzdrowisko kolejne dziesiątki lat świetności.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele m.in. prezydenta RP, ministra zdrowia, marszałka województwa mazowieckiego i profesorowie nauk medycznych. Po krótkiej uroczystości zebrani mogli zobaczyć wnętrze nowoczesnego szpitala, z dobrze wyposażonymi salami do rehabilitacji.

Prezes Borkowski ujawnił nam, że w planach jest budowa sali gimnastycznej przy szpitalu, aby zakres usług dla pacjentów jeszcze mógł się powiększyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię