Konstancin „najbardziej bezgotówkowym średnim miastem w Polsce”

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Zdaniem twórców rankingu, który stworzono po raz pierwszy, samorząd miasta uzdrowiskowego najlepiej radzi sobie z wdrażaniem płatności bezgotówkowej. Podobnie jak Kraków i Wrocław


Wyróżnienie odebrał wiceburmistrz Ryszard Machałek (drugi z prawej)

Ranking zorganizował Cashless.pl, serwis o nowoczesnych technologiach w finansach, a patronowała mu Visa. Gala pod nazwą Cashless Cities Evening („wieczór bezgotówkowych miast”) odbył się kilka dni temu w warszawskiej Fortecy. W trakcie dyskusji eksperci przekonywali, że samorządom powinno zależeć na rozwoju płatności bezgotówkowych za usługi miejskie takie jak np. transport, bo dzięki nim odpowiadają na potrzeby swoich mieszkańców. Polacy mają już w portfelach ponad 40 mln kart płatniczych i chętnie korzystają z nich płacąc w sklepach czy punktach usługowych. Przy czym większość transakcji bezgotówkowych odbywa się zbliżeniowo. Właśnie w stolicy Dolnego Śląska od marca ubiegłego roku nie trzeba już kupować papierowego biletu na autobus czy tramwaj. Przejazdy można opłacać kartą bankową. Służące do tego terminale znajdują się we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej.

Tworzące ranking toruńskie Centrum Innowacji Społeczno-Samorządowych CentroPolis przeanalizowało rozwój płatności bezgotówkowych w transporcie publicznym, urzędach miejskich oraz w placówkach kulturalnych i sportowych zarządzanych przez samorządy.
Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mają możliwość płacenia w magistracie kartą lub przy użyciu smartfona od listopada 2017 roku. Wcześniej, bo w maju 2017 roku opłaty kartą wprowadził u siebie Zakład Gospodarki Komunalnej. Bezgotówkowo w mieście uzdrowiskowym nie można jeszcze uiszczać tzw. opłaty śmieciowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię