KONSTANCIN-JEZIORNA Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury zapraszają do udziału w obchodach 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia.


Wszystko rozpoczęło się 73 lata temu, gdy 1 sierpnia o godz. 17.00 na ulicach Warszawy rozległ się dźwięk syren i padły pierwsze strzały. W walkach zginęło około ok. 20 tys. żołnierzy i 180 tys. cywilów. W rocznicę tamtych wydarzeń złóżmy hołd Powstańcom Warszawskim.

Złóżmy hołd

We wtorek, 1 sierpnia przedstawiciele samorządu gminy Konstancin-Jeziorna złożą kwiaty i zapalą znicze przed pomnikiem ofiar zbrodni katyńskiej (godz. 10.00), kamieniem upamiętniający poległych żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych AK im. bryg. Czesława Mączyńskiego (godz. 10.15 przy rondzie św. Jana Pawła II) oraz pod tablicą pamiątkową poświęconą Samodzielnemu Batalionowi im. Brygadiera Czesława Mączyńskiego (godz. 10.40, ul. Mirkowska 56).

Msza św. w Powsinie

O godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie odbędzie się msza święta, po której na cmentarzu Powstańców Warszawskich w Powsinie, gdzie spoczywa 63 żołnierzy Powstania Warszawskiego m.in. z Konstancina-Jeziorny odczytany zostanie Apel Poległych.

W hołdzie powstańcom punktualnie o godz. 17.00 zawyją także syreny alarmowe.

Powstanie’44 w Konstancińskim Domu Kultury

Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury (ul. Mostowa 15) na projekcję filmu pt. „Powstanie warszawskie” wg pomysłu Jana Komasy i prelekcję na temat wydarzeń sierpniowych na terenie gmin Jeziorna i Skolimów-Konstancin.

źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię