Konstancińska Letnia Szkoła Języka Polskiego, zapisy zaraz ruszają

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Dzieci z Ukrainy, uczące się w gminie Konstancin-Jeziorna, będą mogły poprawić znajomość polskiego. W te wakacje (od 27 czerwca do 15 lipca) Szkoła Podstawowa nr 1 w Konstancinie-Jeziornie organizuje dla nich darmowy letni kurs językowy. Zapisy na zajęcia będą prowadzone od 20 do 22 czerwca.

 

Już ponad 200 dzieci z Ukrainy uczęszcza do gminnych szkół podstawowych w Konstancinie-Jeziornie. Niestety niektórzy nowi uczniowie nie radzą sobie jeszcze z językiem polskim i to właśnie z myślą o nich organizowana jest Konstancińska Letnia Szkoła Języka Polskiego.

Trzy grupy

Bezpłatne zajęcia będą prowadzone od 27 czerwca do 15 lipca w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Wojewódzkiej 12 w Konstancinie-Jeziornie. Kurs obejmuje 4 godziny dydaktyczne (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–12.30) oraz przerwę śniadaniową, w czasie której dzieci otrzymają darmowy posiłek. Przewidziane są trzy grupy – jedna dla uczniów z klas 1–4 i dwie z klas 5–8.

CZYTAJ TAKŻE:  Pożar w Konstancinie

Zapisy

Zapisy, na podstawie wypełnionego formularza (do pobrania poniżej), będą przyjmowane w dniach 20–22 czerwca 2022 r. w godz. 8.00–12.00 w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 1.


Констанцінська Літня Школа Польської Мови при Початковій Школі №1 з 20 по 22 червня прийматиме на курси польської мови дітей з України, які навчаються в нашій ґміні. Заняття проводитимуться під час літніх канікул з 27 червня по 15 липня у трьох вікових групах. Заявки приймають в секретаріаті школи.

У початковій школі №1 м. Констанцин-Єзерна за адресою вул. Воєводська 12, з 27 червня -15 липня, з 9.00–12.30 проходитимуть заняття з польської мови для  дітей з України, які навчаються в ґміні Констанцин-Єзерна. Заняття триватимуть 4 години з перервою на сніданок, під час якої діти отримають безкоштовне харчування. Заняття проходитимуть у трьох групах: Група 1 (1–4 класи), 2 та 3 група (5–8 класи).

CZYTAJ TAKŻE:  Pożar w Konstancinie

Реєстраційні заявки на підставі заповненого формуляра (завантажити нижче) будуть прийняті з 20–22 червня 2022 р. від 8.00–12.00 в секретаріаті початкової школи №1.

FORMULARZ

1 KOMENTARZ

 1. „Dzieci z Ukrainy, uczące się w gminie Konstancin-Jeziorna, będą mogły poprawić znajomość polskiego”
  ===============================
  Podejrzewam, że te dzieci mają większe problemy edukacyjne, niż nieznajomość języka polskiego.
  Emigrując z Ukrainy do Polski i siedząc tutaj, „wypadły” z ukraińskiego systemu edukacyjnego i w gruncie rzeczy tracą czas, który powinny przeznaczyć na naukę innych przedmiotów, niż język polski – matematyki, fizyki, biologii, geografii, informatyki etc.

  Wegetując bez sensu w polskich szkołach tylko tracą czas. I jak wrócą na Ukrainę, to w wieku np. 15 lat będą musiały zaczynać edukację od I klasy tamtejszej szkoły podstawowej…

  Zamiast więc je dokształcać na siłę w dziedzinie „poprawiania znajomości polskiego”, może lepiej pomyśleć o tym, jak by je tu jak najszybciej wyekspediować z powrotem na Ukrainę?

  Przecież krzywda im się nie stanie. Wojna jest na wschodzie Ukrainy i obejmuje może maksymalnie dziesięć procent jej terytorium (pomijając tereny w Donbasie, zamieszkałe przez Rosjan, z których ludzie, jeśli już uciekają, to raczej do Rosji, o czym wyraźnie świadczą dane ONZ-u). Na całej reszcie tego kraju (prawie 2 razy większego od Polski) żadnej wojny nie ma, pomijając rzadkie ataki na obiekty wojskowe, więc wszystkie dzieci z Ukrainy, które siedzą w gminie Konstancin-Jeziorna z pewnością mogą tam sobie spokojnie żyć i uczyć się „po ukraińsku”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię