Konstancińska tężnia czynna w ferie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Z leczniczych i prozdrowotnych właściwości konstancińskiej tężni solankowej można korzystać również zimą. W ferie, czyli od 11 do 26 lutego, obiekt czynny będzie codziennie w godz. 10.00–16.30.

Konstancińska tężnia solankowa to jedna z największych atrakcji turystycznych Mazowsza. Zaraz po ciechocińskiej zaliczana jest do najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych obiektów leczniczych należących do Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A.

Zastrzyk energii

Wizyta w tym liczącym ponad 40 lat ogromnym inhalatorium jest prawdziwym zastrzykiem energii dla naszego organizmu. Powietrze wokół tężni, w wyniku parowania solanki o stężeniu minerałów 7,5%, tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do klimatu, którym możemy cieszyć się nad morzem. Minerały w nim zawarte wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Działają także stymulująco na pracę układu odpornościowego. Szczególnie istotne dla naszego zdrowia są pierwiastki: jod, brom, wapń i magnez.

Godziny otwarcia

Konstancińska tężnia czynna jest przez cały rok – zimą tylko w weekendy. Wyjątek stanowią ferie. Od 11 do 26 lutego z leczniczych i prozdrowotnych właściwości tężni będzie można korzystać codziennie w godz. 10.00–16.30, o ile pozwolą na to warunki pogodowe i temperatura nie spadnie poniżej -5 st. C.

Ceny biletów w okresie zimowym (grudzień–marzec):

  • Bilet normalny – 13 zł/os.,
  • Bilet ulgowy – 8 zł/os.,
  • Bilet wycieczkowy – 11 zł/os.,
  • Bilet rodzinny (2+1) – 28 zł,
  • Bilet rodzinny (2+2) – 34 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.uzdrowisko-konstancin.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię