Konstancińskie szkoły gotowe na przyjęcie uczniów

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5, która kosztowała około 2,5 mln zł. Niedługo skończy się też przebudowa SP nr 1, na co gmina przeznaczyła ponad 10,5 mln zł


Trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W Piasecznie do użytku zostanie oddane wkrótce Centrum Edukacyjno-Multimedialne, wybudowane kosztem ponad 50 mln zł. W Lesznowoli gmina wynajmie budynek przy ul. Sportowej, do którego zostaną przeniesione klasy pierwsze i drugie miejscowej podstawówki (oprócz tego trwa budowa szkoły w Zamieniu i rozbudowa szkoły w Nowej Iwicznej). W Konstancinie-Jeziornie dobiegła końca rozbudowa Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 przy ul. Szkolnej 7. W „piątce” dobudowano piętro, na którym znajdzie się świetlica, pokoje logopedy, reedukatora i pedagoga oraz toalety. Obok szkoły powstało nowoczesne boisko, pojawiły się także dodatkowe miejsca parkingowe. W tej chwili trwają odbiory techniczne, które na pewno zakończą się przed 2 września.
Końca dobiega także przebudowa SP nr 1. Inwestycja rozpoczęła się w połowie ubiegłego roku. Szkoła zyska nową kuchnię wraz ze stołówką (obydwa pomieszczenia są już gotowe i zostaną uruchomione wraz z nowym rokiem szkolnym), a także dużą halę sportową wraz z szatniami, pomieszczeniami magazynowymi i salami dydaktycznymi zlokalizowanymi na pierwszej kondygnacji. W hali i części oświatowej trwają jeszcze prace wykończeniowe, montowane jest też wyposażenie. Ta część szkoły ma zostać oddana do użytku do 30 września.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię