KONSTANCIN-JEZIORNA Pozostało jeszcze kilka dni, aby wyrazić swoje zdanie w sprawie dużych zmian w kursowaniu podmiejskich „czerwoniaków”. Oprócz gminy o zdanie podróżnych zapytał rajca Tomasz Nowicki


Wielkimi krokami zbliża się rewolucja jeśli chodzi o końcowe przystanki autobusów Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM) przejeżdżających przez gminę Konstancin-Jeziorna. W związku z otwarciem połączenia drogowego pomiędzy Wilanowem i Ursynowem (ul. Nowokabacką, Rosnowskiego i Korbońskiego), ZTM chciałby, aby większość z tych autobusów miała przystanek końcowy przy stacji Metro Kabaty (zamiast Metro Wilanowska). Samorząd miasta uzdrowiskowego może w tej kwestii wyrazić swoje zdanie, ponieważ dofinansowuje linie ZTM

Burmistrzowie Konstancina-Jeziorny oraz Piaseczna wstępnie wyrazili zgodę na skrócenie trasy linii 724, ale pod warunkiem, że przy użyciu tej samej liczby autobusów warszawski przewoźnik zwiększy częstotliwość kursowania. W ocenie włodarzy Konstancina do Metra Kabaty powinny dojeżdżać również linie 710 i 139, natomiast przyspieszona linia 700 powinna nadal docierać do Dworca Centralnego (burmistrz deklaruje, że będzie dążył do zwiększenia liczby kursów). Nie ma na razie rozstrzygnięcia co do linii 742, która ma przystanek końcowy na Wilanowie i być może tak pozostanie (choć ZTM planuje, że dojedzie do Kabat). Władze Góry Kalwarii i Konstancina-Jeziorny póki co nie chcą zwiększać częstotliwości jej kursowania.

Jeszcze do 30 listopada można w tej kwestii wyrażać swoje uwagi, wnioski lub propozycje zmian. Należy je kierować na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna z dopiskiem „Konsultacje w sprawie komunikacji”, osobiście w kancelarii UMiG, pokój nr 4, lub w formie elektronicznej na adres e-mail:[email protected]. Podsumowanie konsultacji odbędzie się 8 grudnia 2017 roku o godz. 10 w sali przy ul. Świetlicowej w Konstancinie-Jeziornie.

Jednak nie tylko urząd zapytał o zdanie pasażerów. Zdaniem radnego Tomasza Nowickiego konsultacje gminy są zbyt skromne. – W związku z licznymi uwagami i wnioskami mieszkańców zainteresowanych komunikacją miejską, przygotowałem formularz ankietowy, w którym zainteresowani mogą wypowiedzieć się na temat planowanych zmian w układzie komunikacyjnym, ale i wprowadzenia I strefy biletowej dla Konstancina-Jeziorny – argumentuje. Do tej pory jego ankietę dostępną tu: https://goo.gl/forms/yqPvB3LpINm244e72 wypełniło około 300 osób.

Można w ten sposób wrażać swoje zdanie do 29 listopada. W czwartek radny przekaże wnioski, postulaty i pomysły mieszkańców urzędnikom ratusza. Niejako zakończeniem sondażu będzie dyskusja, do której dojdzie 29 listopada o godz. 19.30 przy ul. Świetlicowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię