Konsultacje w sprawie likwidacji przejazdów kolejowych

7

POWIAT Do 7 lutego 2021 r. trwają konsultacje społeczne w sprawie likwidacji przejazdów kolejowo-drogowych na odcinku linii – Warszawa: Al. Jerozolimskie-Piaseczno wraz z połączeniem do Konstancina-Jeziorny.

BBF Sp. z o.o., reprezentująca PKP PLK S.A. Centrum Realizacji Inwestycji, prowadzi prace projektowe nad opracowaniem dokumentacji dla projektu pn. „Dobudowa torów aglomeracyjnych na odcinku Warszawa Al. Jerozolimskie–Piaseczno wraz z połączeniem do Konstancina-Jeziorny – opracowanie studium wykonalności”.

Konsultacje społeczne

13 stycznia 2021 r. do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wpłynęło pismo od BBF Sp. z o.o. informujące o rozpoczęciu przez spółkę konsultacji społecznych w sprawie likwidacji przejazdów na odcinku linii kolejowych – Warszawa: Al. Jerozolimskie–Piaseczno wraz z połączeniem do Konstancina–Jeziorny, które będą trwać do 7 lutego 2021 r.


Likwidacja przejazdów

Zgodnie z założeniami w Konstancinie-Jeziornie planuje się likwidację dwóch obecnych przejazdów – przy ul. Wąskiej i ul. Warszawskiej. Przejazd przez linię kolejową ma być zapewniony przez przebudowywany przejazd przy ul. Głowackiego oraz planowany wiadukt w ciągu ul. Warszawskiej.

 

W gminie Piaseczno przewiduje się likwidację przejazdu na ul. Jana Pawła II ze względu na prognozowaną liczbę pociągów. W zależności od procedowanego wariantu projektuje się budowę wiaduktu w miejscu likwidowanego przejazdu wraz z nowym układem drogowym lub budowę placów do zawracania i połączenie z istniejącym układem drogowym. W przypadku rezygnacji z budowy wiaduktu przejazd przez linię kolejową będzie zapewniony wiaduktami drogowymi w ciągu ul. Słonecznej (Droga wojewódzka nr 721 – wiadukt projektowany) oraz ul. Sienkiewicza (Droga gminna nr 281517W – wiadukt istniejący przebudowywany).

Przewiduje się likwidację przejazdu ul. Julianowskiej. Ze względu na rozbudowę linii kolejowej nr 937 oraz wysokie natężenie ruchu drogowego, projektuje się budowę wiaduktu wraz z nowym układem drogowym w lokalizacji likwidowanego przejazdu.

W gminie Lesznowola przewiduje się likwidację przejazdu ul. Krasickiego. Ze względu na prognozowaną liczbę pociągów, projektuje się budowę wiaduktu wraz z nowym układem drogowym w lokalizacji likwidowanego przejazdu.

Przewiduje się likwidację przejazdu  ul. Słoneczna, Stara Iwiczna. Ze względu na prognozowaną liczbę pociągów, projektuje się budowę wiaduktu w nowej lokalizacji wraz z nowym układem drogowym. Projektuje się zmianę trasowania osi drogi wojewódzkiej nr 721 w planie.

Przewiduje się likwidację przejazdu ul. Mleczarska, Stara Iwiczna. Ze względu na rozbudowę linii kolejowej nr 937 oraz wysokie natężenie ruchu drogowego, projektuje się budowę wiaduktu wraz z nowym układem drogowym w lokalizacji likwidowanego przejazdu.

Z projektowanymi rozwiązaniami można się zapoznać pod linkiem

Wypełnij ankietę

Konsultacje społeczne ze względu na pandemię Covid-19 odbywają się w formie elektronicznej. Osoby zainteresowane mogą wypełnić ankietę, która jest dostępna online pod linkiem .

7 KOMENTARZE

  1. Dla mieszkańców Piaseczna ta linia kolejowa to tylko problemy i utrudnienia. Nie można normalnie zrobić ul Puławskiej przez ten wiadukt zbyt wąski na dole. Nie da się tam zrobić ścieżek rowerowych a jak będzie jeszcze BUSpas, to będą jeszcze większe korki. Ul Mleczarska nieco ratuje sytuację pozwalając na ominięcie głównego wjazdu do Piaseczna. Poza tym pozwala mieszkańcom Mysiadła i Nowej Iwicznej na dojazd do kościoła parafialnego i na cmentarz. Powinno się całkiem zlikwidować te tory i wiadukt nad Puławską.

  2. Szanowna redakcjo, miś jest glupiutki, ale wie, że nie ma przejazdu na ul. Słonecznej w Nowej Iwicznej… Chyba, że odkryslicie nowy przejazd 🙂 Tylko wyślijcie misiowi zdjęcia do gawry 🙂

  3. CZEKAM JUŻ ze 30 LAT na obiecywaną, przy każdych wyborach, linię do Konstancina i dalej do Siekierek!
    Wiadukt na JPII? Przecież tam jest z górki, po drugiej stronie torów – czemu nie tunel? Nie byłoby taniej i prościej?
    Ciekaw jestem jak widzą wiadukt na Julianowskiej skoro przy torach budują całkiem nowe osiedle „cichalaka” …cicha będzie ta laka….ho,ho.. (chodzi oczywiscie o „cichą łąkę”)

    a ankieta pod artykułem jest u mnie nieaktywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię