Kontrole sanpidu i tylko jedno naruszenie

0

W samym powiecie piaseczyńskim sanepid przeprowadził od początku roku 23 kontrole, mające na celu weryfikację przestrzegania obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Wielokrotnie pracowników PSSE w Piasecznie przeprowadzających powyższe kontrole swoją asystą wspierała policja. Wizytacje dotyczyły nie tylko branży gastronomicznej, ale także klubów fitness i siłowni. Zaledwie w jednym przedsiębiorstwie stwierdzono naruszenie obowiązujących przepisów dotyczących ograniczeń nakazów i zakazów związanych z COVID-19 i w tym zakresie trwa postępowanie wyjaśniające, a w związku ze stwierdzonymi uchybieniami sanitarnymi nałożono grzywnę w drodze mandatu karnego.
Mieszkańcy starają się przestrzegać obowiązujących przepisów, kontrolując się nawzajem, zwracając uwagę na zachowanie zasad reżimu sanitarnego – ocenia Anna Matkowska z  Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Piasecznie.
Rozumiemy ogromną determinację i niejednokrotnie rozpacz przedsiębiorców wynikające z utrzymujących się obostrzeń i zakazów uruchomienia działalności – mówi dr n. med. Przemysław Rzodkiewicz, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. – Trzeba jednak zrozumieć, że wprowadzone ograniczenia pomagają zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Naszym celem nie jest karanie i nękanie przedsiębiorców grzywnami czy mandatami. Jako Inspekcja Sanitarna stoimy jednak na straży zdrowia publicznego obywateli i w przypadku, gdy dochodzi do łamania przepisów dotyczących ograniczenia epidemii, musimy podejmować zdecydowane działania zgodne z procedurami opisanymi w przepisach prawa. W tym miejscu pragnę podziękować przedsiębiorcom i mieszkańcom Mazowsza za dotychczasowe wysiłki w okazaniu zrozumienia działań, jakie prowadzą powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Apeluję również: wytrwajmy! Dla nas wszystkich! Dla naszego zdrowia! – dodaje Rzodkiewicz.
W czwartek ogłoszono, że od 1 lutego otwarte zostaną galerie handlowe i instytucje kultury typu galerie sztuki i muzea z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego (dezynfekcja, dystans – 1 osoba na 15 m kw., obowiązkowe maseczki). Zniesione zostają tzw. godziny dla seniorów. Pozostałe obostrzenia wprowadzone pod koniec grudnia zostają przedłużone do 14 lutego.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię