Kontrole w Wólce Kosowskiej i Mrokowie. Wietnamczycy i Chińczyk przebywali nielegalnie

0

LESZNOWOLA W zeszły piątek w wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie Wólki Kosowskiej i Mrokowa funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali trzech obywateli Wietnamu i jednego obywatela Chin, którzy nielegalnie przebywali na terytorium naszego kraju.

Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku od 21 do 52 lat. Trzech z nich jest obywatelami Wietnamu, czwarty – obywatelem Chin. Dwóch Azjatów dostało się do Polski nielegalnie samochodem od strony Litwy lub Niemiec, płacąc za podróż po kilka tysięcy euro. Jeden z nich przebywał w Wólce Kosowskiej od przeszło 6 lat trudniąc się różnymi pracami. Pozostali wjechali do naszego kraju na podstawie wiz, które z czasem straciły swoją ważność.

Spośród całej czwórki, tylko jeden z mężczyzn próbował zalegalizować swój pobyt, składając wniosek do wojewody o zezwolenia na pobyt czasowy lub pracę, jednak nie został on pozytywnie rozpatrzony – mężczyzna zamiast opuścić terytorium Polski i wyjechać we wskazanym przepisami terminie, pozostał narażając się na sankcje administracyjne.

W związku z naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach wobec wszystkich Azjatów zostały wszczęte postępowania zakończone wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu z zakazem ponownego wjazdu do naszego kraju i innych państw obszaru Schengen. Ponadto na mocy postanowienia sądu jeden z zatrzymanych obywateli Wietnamu trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy, wobec pozostałych zastosowano środki alternatywne do detencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię