Korki na skrzyżowaniu przy Tolku. Przestawiła się sygnalizacja świetlna?

2

LESZNOWOLA Mniej więcej od dwóch tygodni korkuje się ulica Postępu w rejonie skrzyżowania z drogą 721. – Winę za to ponosi źle ustawiona sygnalizacja świetlna – uważa pan Krzysztof, jeden z kierowców. – Zielone dla samochodów jadących Postępu zapala się zaledwie na kilkanaście sekund


Nasz czytelnik twierdzi, że problem ze światłami pojawił się w drugiej połowie sierpnia, ale póki trwały wakacje uciążliwości nie były jeszcze tak duże. Sytuacja zmieniła się we wrześniu, kiedy to na Postępu w obydwu kierunkach zaczęły tworzyć się korki, a na przejazd przez skrzyżowanie z drogą 721 trzeba było czekać nawet kilkanaście minut.
– Na jednym zielonym przejeżdża 4, góra 5 samochodów – uważa nasz czytelnik.
– Wcześniej było ich kilkanaście, co gwarantowało płynność ruchu. Może doszło tam do jakiejś awarii i przestawienia sygnalizatora?
Zgłosiliśmy problem Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich, który zawiaduje skrzyżowaniem.
– W ostatnim czasie nie było zmiany w pracy sygnalizacji świetlnej, od początku działa ona tak samo, a zielone dla samochodów jadących Postępu zapala się na 13 sekund – informuje Monika Burdon, rzeczniczka Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Być może korki spowodowane są większym niż wcześniej natężeniem ruchu – dodaje.
Zapytaliśmy, czy w związku z tym MZDW może przeprogramować światła na skrzyżowaniu, wydłużając zielone dla samochodów jadących Postępu. Okazuje się, że „na szybko” jest to niemożliwe, bo wcześniej trzeba wykonać nowy projekt organizacji ruchu.

TW

2 KOMENTARZE

  1. droga 721 też się korkuje w tym miejscu. jak wydłużą światła dla lokalnej wiejskiej dróżki to zakorkują dw721 czyli bardzo ważną z punku widzenia aglomeracji drogę nazywaną małą obwodnicą warszawy.

  2. Jak tak dalej pójdzie, to Piaseczno będzie pierwszym miastem z którego nie da się wyjechać w żadną stronę. Puławska stoi, Okulickiego/ Słoneczna stoi, Zalesie Dolne stoi, Armii Krajowej stoi, Chyliczkowska stoi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię