Koronawirus w DPS-ie

5

PIASECZNO Sytuacja w Domu Pomocy Społecznej jest stabilna choć potwierdziły się przypadki zarażenia koronawirusem wśród pensjonariuszy oraz personelu

Osoby chore zostały odizolowane i poddane leczeniu. Pozostali pensjonariusze i osoby z personelu poddani zostali kwarantannie i obserwacji.

Niestety w gminie przybywa osób które zachorowały na Covid-19 w tym w Zalesiu Górnym.

– Odmrażanie życia społecznego i gospodarczego nie oznacza, że okres epidemii mamy już za sobą, wręcz przeciwnie, statystyki ostatnich dni pokazują, że w chwili obecnej w Polsce odnotowuje się najwięcej nowych przypadków w Europie – przestrzega burmistrz Daniel Putkiewicz.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zaleceń i przepisów, przede wszystkich nie zapominajmy o stosowaniu dystansu społecznego oraz zasłanianiu twarzy w pomieszczeniach, w miejscach publicznych, czyli sklepach, urzędach, przychodniach – dodaje zastępca burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak.

 

Źródło: www.piaseczno.eu

5 KOMENTARZE

  1. Odkąd zostały zniesione niewielkie obostrzenia, proszę zobaczyć, że ludzie w sklepach, na targu żadnego dystansu nie zachowują, mało co tym wózkiem w nogi nie wjadą. Jeszcze człowiek zaareguje, a babsko lub chłop się rzuca „o co Pani chodzi”.

  2. Widać, że wielu jest zakażonych niezbadanych – liczby wzrostu podejrzanych nie kłamią. Niestety nikt chyba nie wie jaki jest poziom pandemii – a jest on chyba większy od tego z TVP Info & Co.
    Może troskliwy Prezydent coś zauważy. Może zadziała???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię