Koszmar zwierząt z naszego sąsiedztwa

5

Inspektorzy SORZ Animal Rescue Polska, OTOZ Animals Inspektorat w Warszawie oraz Fundacja Przyjaciół Braci Mniejszych odebrali zagłodzone cielęta należące do Skarbu Państwa czyli do Państwowego Instytutu Technologiczno Przyrodniczego w Falentach

Zwierzęta były skrajnie zaniedbane, wychudzone do granic możliwości. Odebranych zostało 6 cielaków w stanie zagrożenia zdrowia lub życia. Siódmy cielak bez stopy (samoamputacja) ze względów na ogromne zakażenie i stan zapalany został poddany humanitarnej eutanazji.

Trwa zbiórka by pomóc zwierzętom
– Potrzebna jest pilna pomoc! – apeluje fundacja Animal Rescue Poland. – Potrzebne jest wsparcie w pokryciu kosztów leczenia, żywienia i utrzymania.
– We wtorek 30 kwietnia otrzymaliśmy prośbę o pomoc od OTOZ Animals w sprawie zaniedbania i złych warunków utrzymania zwierząt gospodarskich w miejscowości Falenty Nowe w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym Zakład Doświadczalny należący do Skarbu Państwa – relacjonuje Fundacja Animal Rescue Poland. – Po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia, zetknęliśmy się z ogromnym zaniedbaniem i gruntownym naruszeniem praw zwierząt. Zwierzęta chore, niektóre bez dostępu do wody, cielęta nieleczone miały przewlekłe zapalenie płuc i oskrzeli. Warunki utrzymania pozostawiają wiele do życzenia.
Wolontariusze z fundacji znaleźli martwe cielę przykryte plandeką oraz cielę bez racicy, które podobno miało trafić do sprzedaży, a nie miało by szans na przeżycie. Na miejscu lekarz weterynarii współpracujący z Animal Rescue Polska podjął działania w celu ratowania zwierząt, u których stwierdzono zagrożenie życia lub zdrowia.
– Dzięki współpracy Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych z Nowego Dworu Mazowieckiego mieliśmy zapewnione wsparcie transportowe i logistyczne, oraz dalszą, całodobowa pomoc przy ratowaniu tych zwierząt – informuje fundacja. – W czasie interwencji mieszkańcy zaczęli przekazywać nam informacje o zakopywaniu martwych zwierząt na terenie instytutu. Na miejscu pracowała z nami policja wraz z technikiem kryminalistyki oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii z Pruszkowa. Zwierzęta w stanie zagrożenia życia i zdrowia zostały odebrane na podstawie art. 7 ust. 3 Ustawy o Ochronie Zwierząt. W stosunku do jednego z cielaków ze względu na jego tragiczną kondycję lekarz podjął decyzję o humanitarnej eutanazji.
Fundacja zbiera pieniądze na leczenie, utrzymanie i pokarm zastępczy dla cieląt. Potrzebuje pilnie preparatu Laktomilk. Kontakt 792-112-222. Chętnych, którzy chcą zakupić preparat prosi o wysyłkę na adres Animal Rescue Poland ul. Sobieskiego 72b, 02-930 Warszawa. – Możemy również odebrać w okolicach Warszawy – zapewniają wolontariusze. – W tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt pod wskazany powyżej numer telefonu.Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na utrzymanie uratowanych zwierząt.

źródło: Fundacja Animal Rescue Polska

5 KOMENTARZE

  1. Mamy zbierać pieniądze na zagłodzone przez państwo zwierzęta ????? I co w następnym kroku, społeczna zbiórka na 500+ ?? Kary więzienia dla zarządzających, zwierzęta wyleczyć na koszt państwa.

  2. To po co JUUUUrek wchodzi w rolę państwa nie życzę sobie i nie piszcie że jego sprzętem nie będziecie mnie leczyć bo jego to jest to co zorganizował w mrówce w melonie itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię