Kosztowna naprawa mieszkaniowej fuszerki

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Mieszkańcy mówią o „przekręcie”, a Zakład Gospodarki Komunalnej o pilnej potrzebie ratowania budynku, nim ulegnie dalszym zniszczeniom


Przy ul. Brzozowej 2 rozpoczął się generalny remont jednego z czterech gminnych bloków, które są ze sobą sklejone ścianami szczytowymi. Mieszkańcy budynków A, B i C zachodzą w głowę, dlaczego Zakład Gospodarki Komunalnej (ZGK) zabrał się za poprawę stanu bloku, który jest dużo młodszy od stojących obok.

– W pozostałych blokach nie można się doprosić o drobne inwestycje, chociaż są konieczne. A tu wymieniają dach, docieplają ściany drogim styropianem, chociaż budynek był stawiany z bloków styropianowych – zwraca uwagę lokator sąsiedniego bloku.

Edward Skarżyński, dyrektor ZGK wyjaśnia, że choć rzeczywiście budynek jest najmłodszy (wedle naszych informacji ma 16-17 lat) na osiedlu przy Brzozowej 2, jest w najgorszym stanie.

– Budowała go inna firma niż sąsiednie bloki. Niestety, była znana w Konstancinie z niesolidności. Działo się to, zanim jeszcze zacząłem kierować ZGK – przyznaje dyrektor.

Po latach okazało się, że do bloków styropianowych, z których wzniesiono budynek, został wlany beton. W efekcie ściany przemarzają i trzeba je na nowo ocieplać. Jednak mistrzostwem fuszerki jest dach i sufit tuż pod nim. Blacha trapezowa już rdzewieje. Wykonawca nie rozłożył pod nią folii, przez co skraplająca się woda spływała na sufit wykonany… z płyty gipsowej zamontowanej na stelażu.

– Lokatorzy od kilku lat dopominali się o remont, degradacja budynku postępowała. W bloku są 24 mieszkania – informuje prezes ZGK.

Naprawy w bloku wybudowanego przez gminę będą kosztowały około 260 tys. zł i potrwają do lipca. A kiedy zostaną przeprowadzone remonty w sąsiednich budynkach?

– Remonty prowadzimy za fundusze, które zbierzemy od lokatorów w ramach czynszu. Jeśli chodzi o bloki A, B i C nie dysponujemy jeszcze projektem prac, ani na ten moment odpowiednimi pieniędzmi – tłumaczy Edward Skarżyński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię