Kotły grzewcze do domu, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego?

3

Kocioł jest sercem systemu grzewczego w naszym domu. Ma za zadanie sprawnie przekazywać ciepło za pomocą odpowiedniego czynnika grzewczego. Proces wyboru kotła grzewczego do domu bywa dużym wyzwaniem. Na rynku znajdziemy liczne propozycje, przez co nie zawsze łatwo jest podjąć ostateczną decyzję. Przyjrzyjmy się temu, jakie marki kotłów są godne uwagi. O czym pamiętać podczas wyboru tego urządzenia?

Czym wyróżniają się kotły Defro?

Podczas wyboru kotła do domu, nie można przejść obojętnie obok kotłów Defro. Okazuje się, że marka stawia na wysoką jakość produktów i niezawodną pracę. Czym cechują się kotły Defro? Przede wszystkim są sprawdzonym sposobem na zapewnienie w domu ogrzewania centralnego. Bezpieczne i wygodne kotły grzewcze odznaczają się samoczyszczącym palnikiem pelletu wraz z wbudowaną zapalarką. Nie zapominajmy o nowoczesnych technikach sterowania i możliwości wzbogacenia kotła o moduł WiFi. Proces wyboru wymaga dobrania udogodnień, które ułatwiają korzystania z kotła. Przydaje się dotykowy panel sterowania, które zapewnia ustawienie odpowiedniej temperatury i czasu zapalania.

Każdy, kto docenia bezpieczeństwo i komfort, powinien postawić na kotły Defro. Są wykonane ze stali wysokiej jakości i zapewniają utrzymywanie temperatury przez cały proces spalania. W efekcie domownicy cieszą się wygodą i nowoczesnymi sposobami ogrzewania domu. W każdej chwili sterować można czasem rozpalania i wygaszania palnika oraz temperaturą w pomieszczeniach.

Szeroką ofertę kotłów Defro znajdziesz: https://www.ceneo.pl/Kotly/p:Defro.htm

Czy warto wybrać kotły Kostrzewa?

Nie zapominajmy o kotłach Kostrzewa, które również cieszą się popularnością na rynku. Producent działa na rynku już od wielu lat i oferuje niezawodne systemy grzewcze. Oferta jest skierowana zarówno dla obiektów domowych, jak i przemysłowych. W 2001 roku w fabryce firmy powstał pierwszy kocioł na pellet. Kotły Kostrzewa spełniają  wymogi ecodesign i 5 klasy wg normy jakościowej. Firma cały czas rozbudowuje swoją ofertę, dając nam wiele możliwości. Faktem jest, że kotły tej marki nie bez powodu są tak chętnie wybierane przez klientów. Można liczyć na niezawodną pracę i doskonałą jakość urządzeń. Poza tym, konkurencyjne ceny są dużą zachętą do skorzystania z oferty.

Ofertę kotłów Kostrzewa sprawdzisz: https://www.ceneo.pl/Kotly/p:Kostrzewa.htm

O czym pamiętać podczas wyboru kotła grzewczego?

Kotły grzewcze bazują na wielu parametrach, które dobieramy do swoich potrzeb i oczekiwań budynku. Nie bez znaczenia jest dobranie odpowiedniej mocy grzewczej urządzenia. Nieodpowiednie wartości mogą stwarzać problemy podczas użytkowania. Co jeszcze jest ważne? Wybór kotła CO wymaga zwrócenia uwagi na dyrektywę ecodesign. Określa ona wymogi, dotyczące urządzeń grzewczych. Kotły klasy 5 są efektywne i energooszczędne, przy czym cechują się też niską emisyjnością i wysoką sprawnością. Kocioł powinien zużywać mniej energii w przejściowym okresie, a więcej w zimowe dni. Inne zużycie występuje także wtedy, gdy piec jest używany jedynie do ogrzewania ciepłej wody. Aktualnie producenci muszą określać uśrednioną wartość sezonową efektywności energetycznej. Jest to miarodajny wskaźnik, który określa właściwości pieca.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest wybór paliwa, z którego zamierzamy korzystać. Do wyboru mamy głównie ekogroszek, gaz ziemny lub pellet. Stałopalne paliwo powinno spełniać konkretne normy. Co do dostępności gazu ziemnego, jest ona zależna od infrastruktury danego obszaru. Poszukując kotła grzewczego, trzeba pamiętać o :

  1. wymiarach urządzenia,
  2. warunkach gwarancji,
  3. łatwej obsłudze,
  4. sposobie podawania paliwa,
  5. rodzaju sterowania itp.

Użytkownicy mają na względzie także dostępność części zamiennych i pomocy serwisowej.

3 KOMENTARZE

  1. Również wymieniliśmy kocioł na lepszy. Jednak ma to znaczenie, używamy też pellet gold i widać różnicę. Wymiana na lepszy model jest często potrzebna. No oczywiście, nie dotyczy małżeństw hehe;)

  2. Ja kompletnie nie miałem , żadnego pojęcia na temat kotłów na pellet . Wiedziałem jedynie to , że jakiś musze kupić , aby ogrzać dom i mi posłużył wiele lat . Dopiero wiedzę nabyłem jak się zgłosiłem do firmy Kostrzewa . Rzetelna firma , dobra obsługa i montaż . Doradzili mi kocioł eei pellet na pellet i jestem zadowolony . Mam gwarancje i certyfikat !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię