Kradła na lepszy start. Uzbierała na 5 lat… w więzieniu

0

PIASECZNO Ursynowscy kryminalni zatrzymali parę podejrzaną o kradzieże produktów wartych łącznie około 30 000 zł. 27-letnia kobieta usłyszała 7 zarzutów. Jej 41-letni  partnerowi udowodniono trzy kradzieże na przełomie listopada i grudnia br. Okradali drogerie w Piasecznie, Wilanowie i Warszawie. Kobieta tłumaczyła, że potrzebowała pieniędzy na na lepszy start

 

W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci ustalili, że za sprawą kilku przestępstw popełnionych na terenie znanych sieciowych drogerii w Piasecznie oraz na terenie dwóch warszawskich dzielnic stoi mieszkanka Konstancina-Jeziorny oraz zamieszkujący z nią partner. Kobieta kradła sama lub w jego towarzystwie. Oboje uczynili sobie z tego sposób na życie. Kobieta została zatrzymana w okolicach ulicy Romera w Warszawie, kiedy wybierała się po kolejne zakupy. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali również jej partnera. Oboje przyznali się do winy.

CZYTAJ TAKŻE:  Zaszalał w drogerii, rachunek wyniósł prawie 2 tys. zł

27-latka wyjaśniła, że towar sprzedawała przypadkowo napotkanym osobom lub na targowiskach za znacznie niższą cenę. Jak ustalili śledczy kobieta wyniosła z siedmiu sklepów artykuły drogeryjne warte około 21 000 zł. Sama przyznała, że zarobiła na nich około 4 000 zł. Jej partner dopuścił się kradzieży produktów wartych blisko 9 000 zł w trzech drogeriach.

Kobieta tłumaczyła się, że kradła, ponieważ miała zamiar odmienić swoje życie na lepsze. Pieniądze potrzebne były jej na lepszy start. Teraz motywy swojego działania będzie mogła przedstawić w sądzie, który może ją oraz jej kohabitanta skazać nawet na 5 lat więzienia.

CZYTAJ TAKŻE:  Zaszalał w drogerii, rachunek wyniósł prawie 2 tys. zł

 

Źródło KRP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię