Kradzież wody. Kara będzie bardzo dotkliwa!

4

PIASECZNO Trzy tygodnie temu opublikowaliśmy zdjęcie, na którym widać jak pracownicy firmy ogrodniczej dokonują nielegalnego poboru wody na ulicy Mleczarskiej. – Chcemy nałożyć na tą firmę maksymalną karę w wysokości 5000 zł – mówi Paweł Wojciechowski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji


Zdjęcie, na którym widać, jak dwaj mężczyźni pobierają wodę z podziemnego ujęcia przy ul. Mleczarskiej przyniósł do naszej redakcji jeden z czytelników.
– Wynajmujemy to ujęcie od PWiK i płacimy za wodę – poinformował nas właściciel firmy ogrodniczej. Mężczyzna minął się jednak z prawdą, ponieważ – po sprawdzeniu – okazało się, że pobór wody był nielegalny. Firma nie ma także zgody na pobieranie wody z sieci wodociągowej na terenie sąsiedniej gminy Lesznowola (tam mieści się jej siedziba), więc nie może tłumaczyć się, że doszło do pomyłki.
– Chcemy nałożyć na tę firmę maksymalną karę w wysokości 5000 złotych – informuje Paweł Wojciechowski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – W tej chwili czekamy na złożenie przez to przedsiębiorstwo wyjaśnień. Apeluję do osób, które są świadkami nielegalnego poboru wody z naszej sieci, aby o wszelkich nadużyciach informowały PWiK. Można przesyłać do nas zdjęcia. Jesteśmy zdeterminowani, aby bezwzględnie karać wszystkich, którzy dopuszczają się kradzieży.

TW

Czytaj również:

Nielegalny pobór wody z sieci wodociągowej? Właściciel firmy zaprzecza

4 KOMENTARZE

  1. PWiK, to niech się lepiej weźmie za poprawę jakości wody dostarczanej do mieszkańców. Brać kasę to pierwsi… Te 5k przeznaczą na wynagrodzenia zarządu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię