Krajobraz po czwartkowej burzy

5

PIASECZNO/LESZNOWOLA 38 interwencji spowodowanych silnymi podmuchami wiatru odnotowali strażacy w czwartkowe popołudnie i wieczór. Ostatnia załoga wróciła do garażu po północy


Telefon alarmowy zaczął się urywać tuż po godz. 15. Do jednego z najpoważniejszych zdarzeń doszło w Woli Mrokowskiej koło Lesznowoli, gdzie wichura zerwała około 100 metrów kw. dachu z domu wraz z jego konstrukcją. Z kolei w Garbatce w tej samej gminie została zdmuchnięta papa pokrywająca dach budynku mieszkalnego.

Groźne zdarzenie miało miejsce na ul. Longinusa w Piasecznie, gdzie upadająca gałąź zerwała linię średniego napięcia. Przewód upadł na ogródek prywatnej posesji i spowodował niedużych rozmiarów pożar – zapaliła się kora, którą były obsypane drzewka. Z gaszeniem strażacy musieli wstrzymać się do czasu, aż energetycy odłączą zasilanie.

W sumie na terenie powiatu powalonych zostało 35 drzew, najwięcej (21) w gminie Piaseczno. Na ul. Pod Bateriami konary spadły na jadące auta i je uszkodziły.

– Na szczęście we wczorajszych zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeńinformuje st. kpt. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Skutki pierwszej wiosennej burzy, która przetoczyła się nad powiatem łącznie likwidowało około 40 zastępów straży państwowej i ochotniczej.

5 KOMENTARZE

  1. Gdzie w liniach napowietrznych występuje 360V ??
    Z tego co mi wiadomo to przedziały dą : 230V, 400V (niskie napięcie)
    15KV (15000V) to dopiero zalczane do średniego

    • Takiej informacji udzieliła nam straż pożarna, ale wygląda, że Pana/Pani uwaga jest słuszna. Wyrzucamy zatem te 360V wierząc, że sens tekstu na tym nie ucierpi 🙂 Dziękujemy i pozdrawiamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię